| LaviniuA a întrebat:

Credeti ca e riscant sa iesi pe afara noaptea? Tot aud pe la tv ca-s multi drogati in Buc.
Eu pe aici mai simt miros de iarba cand trec pe strada (de la cei care fumeaza in casa). Voi ati avut probleme cu drogatii prin Buc sau macar ati vazut pe strazi drogati? Ma refer la zonele centrale, ca nu umblu prin zone dubioase.

16 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Daca esti femeie in Romania e riscant sa iesi oriunde, ca doar e vina ta mereu, nu a agresorului.Sigur te-ai machiat tu intr-un fel, erai acolo la o ora random, ai indraznit sa mergi la o petrecere seara, purtai fusta sau orice alt lucru normal care in conceptia unora inseamna ca ti-o ceri.Astia suntem. Poate in 2123 lumea va gandi cu creierul.

| relian a răspuns:

Iesi pe afara noaptea asa de una singura? Nu stiu cit de frumos este sa faci asta, dar daca iesi, fa-o si tu pe unde e ceva lume.

Oameni care se drogheaza is peste tot, iar aia cei tu iai simti, sigur fumau in mers laughing de aia puteau, nu miroseau, duhneau a sconcs laughing

De astia care fumeaza papadie, adica sconcs, nu stiu cit de problematici is, de regula iarba aia ii cam linistesc, sa nu fie din aia ce iau etnobotanicel alea is f periculoase, dar si cei care folosesc devin periculosi.
Ce am vazut de astia ce folosesc marijuana, toti parca spui ca dorm pe ei laughing
Nu am vazut de ailantii droguri mai naspa, dar am vazut pe cei care au consumat etnobotanice, acolo sa vezi chestii.

Asa ca de te plimbi pe unde mai e ceva lume, nu cred ca is probleme asa cum zugravesc unia.
Daca e sa ai probeleme se iau aia si ziua de tine.Is multi drogati in Bucuresti pentru ca e multa populatie, comparativ cu alte orase.

Daca iesi ziua amiza mare siti casde un meteorit in capa ala esti laughing asa ca nu stai sa nu mai iesi ca vorbeste lumea.

Domnisoara Lavinia, citi ani ai happy vrea cineva sa stie, poate te invita la o plimbare, asa ai si cu cine iesi, o sa fii mai in siguranta laughing

| ReddY25 a răspuns:

Dacă ești însoțit, nu mai pare așa de periculos

| LaviniuA explică (pentru ReddY25):

Ba da, cred ca este. Trec pe langa vreo fereastra de unde duhneste... poate sare vreunul pe geam laughing sau poate ma ameteste mirosul si lesin sad

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ce-ai putea face noapte afară si ziua nu?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Sa se plimbe in liniste pe acolo unde de obicei ziua, e aglomerat. E cel mai relaxant sa te plimbi noaptea in liniste, mai ales daca ai un stil de viata aglomerat.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Noapte in București noapte poți fi jefuit. Ce fel de plimbare mai e aia dacă stai cu ochii pe tot ce mișcă?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Evident ca merge pe riscul ei. Doar ea a spus ca prefera asta. Nu am indemnat-o noi. Eu doar am spus ca este mai relaxant sa mergi cand e liniste si mai odihnitor pentru ochi.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Așa este, noaptea este foarte frumoasă, Liniștită si relaxantă.

| vlllaaddd a răspuns:

Vezi sa nu te violeze vreunu laughing

| LaviniuA explică (pentru vlllaaddd):

Ms am grija da. Vezi si tu sa nu te violeze vreuna. Am auzit ca sunt droguri care transforma femeile in amazoane.

| vlllaaddd a răspuns (pentru LaviniuA):

Off, ce noroc as avea de as prinde pe una asa... sad

| vlllaaddd a răspuns (pentru LaviniuA):

Dar tu cati ani ai domnisoara lavinia daca nu te superi? happy

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru vlllaaddd):

E simpatica foc fata dar ii plac fetele. Sunt sigur ca e frumușela, ai gusturi bune dar e luata.

| ALM2000RO a răspuns:

Eu nu ies. Și da, e periculos în marile orașe. Aici aud urletele drogaților în plină noapte când dorm cu geamul deschis. Urlă ca nebunii noaptea în cartierul meu laughing)

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Majoritatea se droghează, lumea a înnebunit.