| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Hitler este primul Antihrist? Se spune ca vor fi 3 Antihristi.Doi au fost, Stalin si Hitler.Al treilea urmeaza.Care ar fi al treilea?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Au fost mai mult de 3. De fapt, cel mai mare criminal al tuturor timpurilor nu a fost nici Hitler, nici Obama, nici Stalin. Sinistra coroana este pusa sub semnul intrebarii.
Este vorba despre un individ care ucidea singur si cu proprile maini, nu de un grup, de o armata, sau de dictatori sangerosi. Acest personaj cred ca isi merita cu prisosinta titlu, cand te gandesti ca a torturat, violat si gatuit nenumarati copii. Acest ins, a fost maresal al Frantei si tovarasul uneia dintre figurile cele mai pure din istoria Frantei :Ioana D'Arc. Acest monstru poarta numele de Gillies de Rais.
Avea o plcere incomensurabila ca in dormitorul lui sa spanzure copii de la sapte, la zece ani.

19 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Dar Inchizitia ce a fost?

| CrucifiedCountess a răspuns:

Scurt si la obiect.No God!

gyzzard
| gyzzard a răspuns:

1) Nu
2) cine spune ca o sa fie 3? E o mare prostie. In loc de Stalin si Hitler eu as merge Bush jr, Bush senior.
3) Eu?

| Wtf9000 a răspuns:

Al treilea a fost Bush. Si vor mai fi.

| Dl.Inginer a răspuns:

Obamalaughing

| GreenSky a răspuns:

Obama...

| mistikk a răspuns:

Hitler-stalin-vlad tepes

| maryana5 a răspuns:

Guta rolling on the floor
lasand gluma la o parte :j cred ca un al treilea nu s-a nascut inca thinking

| cristina_1839 a răspuns:

Nu cred, sincer. Cred ca o sa fie unul singur. Acuma fiecare, cum vrea sa creadahappy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu spune nimeni.va fi unul si numai unul.ca de-a lungul istoriei poti spune ca si inchizitia a fost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Catalinten

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se pare ca tu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primii 2 antihristi au fost Napoleon si Hitler. Al Treilea este printre noi poarta nr 1, are deja o functie inalta va deveni si mai important si s-an nascut sub semnul 7. 10-7-10-7

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu. O să fiu mai al-dracului decât Hitler şi Stalin la un loc.

| CatalinInside a răspuns:

Basescu. glumesc

Lasand gluma la o parte sunt multi cei ce se declara adepti ai antiHristului, sunt multi cei care au fost declarati antiHristi (Stalin, Hitle, Pot Pol etc.), sunt multe secte antiHrist dar cum spunea Părintele Porfirie : "Ia spune-mi, poţi tu şedea aici, pe pat, unde şed eu?

- Nu, părinte.
- Păi, de ce?
- Pentru că m-aş aşeza deasupra şi v-aş strivi.
- Când ai putea să şezi tu aici, în locul meu?
- Doar dacă aşi pleca cuvioşia voastră, doar atunci aş putea să vă iau locul.
- Vezi! Aşa se întâmplă şi cu sufletul. Când Îl avem pe Hristos înnăuntrul nostru, unde să mai încapă şi antihristul?"

deci nu va speriati de numarul 666 sau insemnele antiHristului, sunt foarte multe inscriptii (cum ar fi si semiluna de pe drapelul Turciei) etc., unii se tem si se feresec, nu faceti asta ( nu le dati importanta ) pur si simplu e un numar, daca le dati importanta veti fi cu gandul la "cel cu coarne" chiar daca il urati si nu il sustineti, dar sunteti cu gandul la el, fiti cu gandul doar la Dumnezeu, iar cu numerele si inscriptiile e ca si cum ai spune ca crezi in Icoane, Cruci, Biblie etc., cand te rogi in fata unei icoane nu te gandesti la acea icoana, ci te duci cu gandul la Dumnezeu, asa si aceste numere sunt facute pentru a ne duce cu gandul la cel rau. Iar in legatura cu antiHrist, exista doar unul si nu a venit inca, Bibilia spune clar, cand va cobora "cel cu coarne" va fi si a 2-a Venire a Domnului.
Un singur lucru e cert: cu trecerea anilor suntem din ce in ce mai aproape de a 2-a Venire a Domnului.

| AFiSaUaNuFi a răspuns:

Karl Marx, Lenin si Stalin

| andylarkine2009 a răspuns:

Vom vedea cand va veni sfarsitul lumii laughing