| Felicia14 a întrebat:

Credeti ca Republica Moldova este frumoasa si are sanse mari sa intre in UE?

Răspuns Câştigător
| martzian a răspuns:

Saptamana trecuta am revenit din Republica Moldova. Da, are unele zone absolut superbe. Din pacate sansele de a intra in UE sunt foarte mici spre zero in viitorul apropiat. Vor mai trece multi ani pana ce se va pune problema asta, mai ales dupa experienta lor cu Romania / Bulgaria si celelalte crize cunoscute. Vor fi mult mai precauti inainte de a zice "DA".

Din punctul meu de vedere, la momentul acesta, chiar si daca eu m-as insela, Moldova nu ar beneficia daca ar intra nepregatita.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

E prea saraca sa intre in ue.

Răspuns utilizator avertizat
| iulia55644 a răspuns:

Da,are sanse mari, parerea mea este ca in cativa ani va intra