| anonim_4396 a întrebat:

Cu cat se impoziteaza castigurile din pariuri sportive?

Stiu ca biletele de peste 6 mil se impoziteaza. Dar impozitarea se face raportata de la toata suma? sau diferenta de la 6 mil, pana la castigul aferent. Daca da, cu cat?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Impozitarea se face cu 25%, dupa ce din castig s-a scazut suma de 600 de lei, aceasta nu se impoziteaza.

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Eu din cate imi aduc aminte se raporteaza la toata suma. dar nu cred ca ar trebui sa iti faci griji legat de plata acestuia. de regula agentiile de pariuri deduc acea taxa din castig inainte sa iti dea banii.
pentru castigurile din pariuri imozitul dedus e de 25 %

uite aici un link cu legea

http://codfiscal.net/......roc-online