| ady2607 a întrebat:

Cu cine credeti ca va vota electoratul PNL in turul 2?

Răspuns Câştigător
| I.Love.Football a răspuns:

Sper ca fiecare va vota cum considera el si nu cum doreste domnul Crin! (deci... voturile vor fi impartite).
[ps: stiu ca ma asteapta stupizi laughing ]

23 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Vor vota ca si in primul tur impotriva lui Basescu.
Unora vad ca asta le apare ca o schimbare de directie. Nici vorba, din 2006 pana in 2008 PNL si PSD au facut o alianta in Parlament, iar inainte de aceste alegeri s-au aliat din nou pentru a sustine un guvern comun. Mai aiurea si mai neasteptata a fost alianta PSD-PDL.

| Arthur a răspuns:

Logic ar trebui sa voteze cu Basescu happyfiind de dreapta. dar s-ar putea o parte sa voteze din orgoliu cu Geoana uitand ca tatucu le-a indreptat spinarea cu ajutorul minerilor veniti sa planteze floricele in Bucuresti.laughing
Crin Antonescu se face de tot c***** netinand cont de doctrina liberala pe care se face ca o promoveaza.Nici in comediile negre nu am vazut vreun liberal pupanduse cu un comunist.rolling on the floor

HepHap
| HepHap a răspuns:

Il vor vota pe Geoana si dupa vreun an de zile, cand PSD-ul va mari impozitele si TVA-ul, isi vor frange degetele de ciuda. La vot, vitejii mei!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Din declaratia data la tv. de Antonescu rezulta ca "nici intr-un caz cu Basescu", deci singura varianta este ca vor vota cu Geoana.

| AvalohAlyn a răspuns:

Multi penelisti sunt anti -basescu si vor vota ca atare.happySi eu voi vota cu Geoana, fiind penelist.

| remus a răspuns:

Pupincuristii si ticalosii comunisti vor vota cu prostovanul, asa ca... acum avem ocazia sa terminam cu ciuma rosie.

| remus a răspuns:

Stupizi dati la raspunsul meu de catre cei binevoitori nu fac decat sa va caracterizeze, mi-am costruit casa cu pietrile aruncate de altii in mine.

Abh
| Abh a răspuns:

Cam 80% din acel 'electorat' PNL au votat cu cu Antonescu doar pentru a nu vota cu Basescu. Daca trecea in turul doi ar fi avut sanse, dar pusi sa aleaga dintre Basescu si Geoana, majoritatea il vor alege pe primul. PDL si PNL sunt totusi ambele partide dreapta, pe cand PSD...

| JeSa a răspuns:

Buna!, evident cu Geoana! ca de nuuuu suntem dusi pe .pe.m.pe gheata!, Pa, pa!

| deejayra a răspuns:

Oricum se va cumpara votul cu cate 50 de lei fiecare si in turul 2...deci va iesi Basescu(ceea ce NU vreau). Sper sa le vina mintea la cap romanilor si sa nu se uite le 50 de lei atunci cand vine vorba de viitorul tarii, deoarece daca va iesi Basescu, o sa incep sa ma gandesc tot mai serios le emigrare.

| deejayra a răspuns:

De ce atunci cand zic ceva despre Basescu sariti toti cu stupid. Ah, as putea sa umplu commentu cu injurii, dar ma abtin.Macar eu sunt mai dezghetat la minte si stiu ca orice om are dreptul la opinie, asa ca nu va voi da stupid celor care il sustineti pe Basescu
Astept stupiduri...asta dovedeste gradul de civilizatie al Romaniei

| dadaaaaa a răspuns:

Buna! mi-as dori cu Base dar dupa declaratiile lu Antonescu clar voteaza Geoana sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu geoana.pentru ca sunt in aceeasi oala cu psd.adica patriciu.
As vrea cu basesad
La tara la bunikmea o venit unu d la PSD si eu aratat lu bunikmea unde s voteze pe motiv ca ei nu sunt culti.
Stii cat as vrea sa ajung sa filmez/.happy
Deci dc vrea geoana romania? ca sa o faca kk!
De aiahappy ca nu asa se obtzin voturi ca de aici iti dai seama d ce intentzii au. saracul basesc se lupta cu totioh go on
Dc zic sarac? pai gandeste'te la iohannis asta.
cum de in 2H! s'au pus toti de acord cu elangry?
cum?happy din cauza lu patriciu care are legaturi si la psd

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deejayra
happyDe aia pe bunikmea au pus-o pe motiv ca in satu ala oamenii nu pot decide singuri
nu numa bunikmea tot satul a votat cu geoana ca le'a zis unu.
DE CE VOR EI VOT NEAPARAT.la asta nu t gandesti? basescu ne'a tzinut inca binewinking dupa ce am avut si indundatzii si criza si de toate. seceta
.
STIAI?happy ROMANIA NU avea datorii la revolutzie. dupa 2004 a ajuns datoare vanduta. are datorii de... si ne'am mai facut si acum cu fmi-ul.
si gandeste'te logic!
IN 2004 nastase vroia la cotroceni. nu a intrat dar noi ce am aflat dupa?happy CA A FURAT% O GRAMADAAAAA!'
asa se va descoperi si despre geoanawinking psd-ul e.;-j
Bunicamea e in moldova si in moldova oamenii s corup usor. d aia voteaza aia din ardeal cu basescu. aia nu s lasa pacalitziwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar politica?! ziua politica, noaptea politica, pe internet, la TV poltica,,, PE STRADA politica. Oare nu ne poate preocupa si altceva? sad mama ei de politica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mai functioneaza spiritul de turma si daca n-au inteles nimic din experientele anterioare, isi vor urma conducatorul. Banuiesc, totusi, ca sunt persoane care isi pot decide singure viitorul, ca au discernamant si privesc situatia in ansamblu.
Monica

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Monika, din pacate la noi spiritul de turma functioneaza foarte bine. Oamenii prefera sa fie minati de la spate, decit sa judece cu propriul lor capsor.
Si pentru ca am citit si celelalte raspunsuri. Nu. Nu va lasati amagiti. Daca Floricel Antonescu spune ce spune, este ca sa constientizeze Base ca nu se vinde usor. Fiecare are pretul lui, deci Crinulet vrea sa obtina cit mai mult. Si isi permite chiar sa faca "fite", pentru ca voturile turmei lui atirna greuwinking Dar. In final nu el este cel care decide, in final se decide in grup, el este purtatorul de cuvint al "grupului", discutiile se duc in culise si nu au mare legatura cu guitatul din public al lui Crin, guitatul asta face doar parte din strategie. In final, ceeace conteaza este ciolanul si interesele partidului, care interese de fapt sint ale greilor ce au de cistigat din toata povestea asta. Deci din nou, cu amaraciune, tara nici macar nu exista. Tara este vaca de muls. De existat exista doar partidele, exista boierii care maninca si manica bine chiar. tara priveste si hraneste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traian basescu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prea usor s-au vandut - mai bine taceau, sa mearga cu Geoana - rusine. Votez cu Basescu n-am alta varianta. Iar Patriciu n-a vrut sa iasa Crin ca atfel aducea caseta din tutul 1.Astai treaba

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Geoana... oricum nenorocitii au falsificat

| miasdbnqwyiudnwqiygu a răspuns:

Cu Geoana

| geany_6563 a răspuns:

Si eu tin cu basescu pentru ca-mi place ca ride si ca spuna sa traitiii bineeeeeeeeeeeee

| ionutz_4855 a răspuns:

Nu Geoana a zis ca"nici intr-un caz nu voi vota cu Basescu" ci Gigi Becali a zis.Eu cred totusi ca va voat cu Basescu!