| Victoria a întrebat:

Cine credeti ca va castiga in turul al doilea, Basescu sau Geoana? De ce?

Răspuns Câştigător
Stefan
| Stefan a răspuns:

Va fi o lupta foarte stransa, deja am vazut ca s-au facut noi aliante pentru al invinge pe Basescu.

39 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Indiscutabil Geoana. Pentru ca votul nu a fost pentru "dreapta" asa cum stie si Basescu dar se incapataneaza sa ne convinga. Votul a fost impotriva lui Basescu. Nu numai ca va castiga Geoana, sunt convins ca Basescu nu va trece de 40%.

| Arthur a răspuns:

Cu siguranta Basescu pentru ca au trecut cei 20 de ani de ''stupid people''(Brucan)... m-ar fi ingrijorat daca l-ar fi laudat acele gunoaie pe care le stim cu totihappy

| mariazet45 a răspuns:

Geoana, sper. Si imi pare bine ca mai vad si pe altii carte cred asta, la o alta intrebare am avut vreo 15 raspunsuri toate impotriva lui Geoana, mai nou am gasit si ideea ca cei care il voteaza pe Geoana sunt inculti, analfabeti, cu cel mult 10 clase, iar intelectualii il voteaza pe Basescu.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cel care v-a reusi sa se adune mai repede si sa castige increderea electoratului, dar cel mai mult depinde de aliantele pe care le vor forma desi se pare ca formatiunile politice au decis deja.

| AvalohAlyn a răspuns:

Mircea Geoana.Sa alegem raul cel mai mic.Am trait bine? Nu.Trebuie sa-i dam o sansa si lui M.Geoana.

| remus a răspuns:

Basescu, a castigat deja cu reducerea nr. de parlamentari si o singura camera.

| JeSa a răspuns:

Buna!, ori ca Geoana -cred ca el - ori ca Basescu, ambii fura!, in rest 'O-m trai si 'o-m vedea!

| selef a răspuns:

Nu sunt prezicator ca sa stiu cine v-a castiga, dar stiu cine are de pierdut:noi.

| Linda a răspuns:

Daca nu ar fi intervenit criza la nivel international, nu i-ar fi putut fi puse asa multe in carca lui Basescu. Incepand cu 2004 dup[ ce PD si PNL au adoptat cota unica, s-au strans bani la buget, s-au putut da pensii mai mari, lucrurile au inceput sa mearga spre ok. Eu spun ca nu traim bine nu in principal din vina lui Basescu. Nu stiu cine va castiga, daca ar fi fost doar 3 candidati, l-as fi votat pe Crin. Acum insa, orice ar spune Crin, votez cum ma gandesc eu, nu cum spune el. Stiu ca e dureros, tatal meu a fost somer 5 ani dupa revolutie, insa in crahul in care suntem, nu ne mai putem permite asa multi oameni in adminstratie care ingreuneaza prin birocratie excesiva mersul privatului. Georgia de exemplu cunoastre un avant economic deosebit si are de cinci ori mai putini lucratori in domeniul public decat noi. Asa arata Romania: pensionari 6 milioane, bugetari 1, 4 milioane, lucratori in domeniul privat, nu am gasit date, poate 1, 5 milioane-2. Nu pot sus'ine 2 milioane 8. Daca lucratorii in domeniul public ar sta acasa si ar primi bani, tot ar fi un castig ca nu se plateste functionarea unor servicii. Basescu are o anumita forta, a reusit o forma de uninominal, a impus cu ultileme puteri asta cu reducerea parlamentului ( stiu ca e in foarte mare masura electoral) dar nu stiu daca Geoana ar mai fi avut energie si idee sa vina cu asta. Cel mai salbatic capitalism. privatizari strategice s-au facut in guvernarea PSD. Si cine privatizeaza, castiga... desi ratiunea imi spune: stai acasa de votare, inima imi spune, daca i-ai mai da oleaca de credit TraBa -ntului?!

| Linda a răspuns:

Inca nu se stie. Posibil alegatorii lui Vadim, Becali sa mearga la Geoana, dar cei ai lui Antonescu au obiceiul sa gandeasca ei singuri nu cum le spune vreun partid. Important si UDMR...

| User a răspuns:

Basescu.

| Klara a răspuns:

Marinarul.

| DrViorel a răspuns:

Basescu, deoarece este prea atacat de cei care vor sa fure tara asta, care si asa ii vai si amar de ea... Plus ca Geoana, daca ar fi cu adevarat el, nu cei din spatele lui care il inping ca un miel in fata lupilor, ca ei sa poata fura si sa nu cada drept oaia neagra... O zi buna!

| viatadecacatt a răspuns:

Geoana cred si sper.Chioru nu stie decat sa taie din slariile bugetarilor

| Aurelia a răspuns:

Of, chiar daca stiu ca raspunsul imi va fi postat cu "stupid"(cel mai probabil), eu nu il consider pe Mircea Geoana in stare sa conduca Romania asa cum trebuie. Ar trebui sa i se dea o sansa lui Basescu sa realizeze ceea ce isi propusese in anii trecuti, nu totul se face atat de usor, si mai ales daca mai ai si adversari! Zau ca nu stiu cine va castiga, sper ca Basescu. Dar vom vedea. Cum va fi, va fi, nu-i nimic altceva de facut decat sa asteptam si sa vedem!

| RetroX a răspuns:

Geoana.

| shineofblood a răspuns:

Geoana pentru ca populatia tarii s-a saturat de Baselu'. Pierde Basescu pentru ca a taiat 8 zile de la bugetari pentru ca a votat o lege pentru salariile profesorilor si apoi nu a aplicat-o si multe altele. A facut prea multe si lumea s-a saturat!

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Oameni buni sunt sanse mult prea slabe ca sa castige basescu... cel care decide acum cine va castiga e crin antonescu pentru ca procentele lui, alegatori lui vor fii indrumati d el catre geoanatongue...si daca ati vazut interviul d asta seara al lui basescu ati fi observat ca e speriat.deci eu cred ca geana

| MissD a răspuns:

Desi nu'mi convine, geoana o sa iasa...

| nelyjoly a răspuns:

Buna
Nu are nici o impotanta cine castiga in turu 2-tot una este-toti sunt fosti comunisti-s-a vazut din discursurile prezentate de fiecare in parte si de atacurile directe la persoana, intr-o tara cu adevarat democrata nu se procedeaza asa oferind populatiei bani si produse doar ca sa profiti de ei...trebuie sa aratati ca esti in stare sa faci cu adevarat ceva bun pentru oameni tarii.,.,,,,...,.,., d-zeu sa-i ierte cas pacatosi cu totii

| Ianna33 a răspuns:

Basescu, clar. E "mancatorie" laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Geoană, este timpul să mai vină și altul la conducerea țării, poate este mai breaz decât precedentul.
Speranța moare ultima.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geoana care a umplut odata tara de baroni? in 10 ani? sa-i iau baronii in ...tarbaca.nici mogulii nu sunt mai buni, dar macar sunt dati pe fata sa-si cunoasca lungul nasurilor.si daca nu au ce face cu ele, le arat eu unde sa le scurteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da pe vremea lu nea nelu ati trait bine nu?happy NEA NELU reinvie in geoanahappy.
Din cauza lu nea nelu are tara atatea datorii! angry inainte de 89 nu avea nici un leu acum e datoare vanduta.
Bunica'mea a fost dusa de unu ca sa voteze pe geaoan?! si nu numai ea, tot satul. deci ce rezulta? ca e si mai si ecat base!oh go on
Cercetatzioh go on

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu SAU Geoana.
cred ca unul din cei doi va avea mai multe voturi decat celalalt.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ultimele informatii spun ca presedintii partidelor PNL si UDMR au picat la un acord comun cu d-l Mircea Dan Geoana, iar voturile lor se vor indrepta spre acesta... P. S. D.-ul cu candidatul in frunte, va castiga prezidentialele!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Basescu va castiga!
Geoana nu e decat o papusa de teatru si joaca cum vor comunistii din spatele lui, in plus nu prea are fata de incredere mai mult de pacalici.
Daca va castiga Geoana ne meritam soarta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jos cu chioaru.sus cu raraitu... da mai bun ii geoana.decat base... poate. poate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geoana...basescu trebuie sa plece. obligatoriu... daca mai iese basescu.atunci tara va fi varza.hai geoana