| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot inscrie o masina din Germania fara sa platesc timbru de mediu?
Sau cum pot da statul in judecata sa-mi recuperez banii, e vorba de peste 1000 euro.
Cum imi voi recupera banii?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, timbrul de mediu este constitutional si nimeni n-a obtinut, dupa stiinta mea, restituirea acestuia, chiar daca au dat statul in judecata, toate cererile au fost respinse.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Fara sa platesti timbrul nu o poti inmatricula, iar treaba cu datul in judecata pentru recuperare nu mai merge incepand cu 2013 cand taxa de inmatriculare s-a modificat in taxa de timbru.