Întrebare recomandată | SweeTLemon a întrebat:

Ajutor. Am cumparat o masina din Germania, am inmatriculat-o aici si am platit taxa. Ca sa imi recuperez banii inapoi, pe baza carei legi (in vigoare) trebuie sa fac actiunea de chemare in judecata?!?

8 răspunsuri:
| Assu53 a răspuns:

Un prieten de-al meu stiu ca i-a dat in judecata inainte sa o inamtriuculeze, si a castigat procesul, si na mai paltit acea taxawinking

| carlyhalatz a răspuns:

O intrebare daca nu te superi:ce masina ti-ai luat?

| bushyalex a răspuns:

Ii poti da in judecata si inainte si dupa.cel mai bine te duci la un avocat bun si cu vreo 7 mil ai rezolvat-o

| SweeTLemon explică:

Golf 4 happy Ba da se poate face actiunea si dupa ce s-a platit taxa numai ca idee e urmatoarea...pe ce lege. Daca nu plateam taxa faceam cererea de chemare in judecata pe baza legii 9/2012winking Si nu imi trebuie cheltuieli de judecata sau avocat. Tocmai de aceea am intrebat care e legea ca stiu ca s-a schimbat happy

| ady4ever a răspuns:

Sweet lemon numai poti face nimic trebuia sa dai iniante so inscrii dupa cde iai facut raraul atunci dadeai statu in judecata faceai cateva procese si iti inscriai masina si iti primeai banii inapoy vr funda

| SweeTLemon explică (pentru ady4ever):

Ceea ce apui tu nu este adevarat. Am crezut ca stie careva de pe aici dar voi intreba maine pe cineva din domeniu happy

| ady4ever a răspuns:

Oricum eu stiam procedura asta sa stii si tata tot asta a facut

| alecsutz956767779 a răspuns:

Daca ai platit taxa numai poti face nimic. Trebuia sa-i dai in judecata inainte sa iti inmatriculezi masina!