| mmamiruna a întrebat:

Cum pot obtine un ordin de restrictie?

5 răspunsuri:
| Ionutzsa a răspuns:

Mergi la politie, spui ce ai de ai patit si cei de acolo o sa-ti spuna ce ai de facutwinking

| geronimo a răspuns:

Cred ca trebuie sa consulti un avocat, dupa cunostinta mea cred ca acest ordin este dat de o instanta judeatoreasca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Miruna,
in Romania nu este posibil asa ceva; legislatia noastra nu contine asemenea prevederi. In Romania te omoara si ulterior poate il inchide; eu te-as sfatui sa iti iei un spary paralizant ca iti este mai la indemna; ai grija de tine.

| frumoasa_2313 a răspuns:

Incearca in spania