| Axin_Luci_1984 a întrebat:

Cum pot sa dau vot la raspunsuri pe TPU ca zic unii ca dau funda+vot la cel mai bun raspuns? Scz pentru categorie

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a vota trebuie sa fii utilizator senior si pentru aceasta trebuie sa ai cel putin 10 zile de activitate pe TPU si cel putin 100 de raspunsuri. Pana atunci nu poti vota.
Pentru a te lamuri cu activitatea pe TPU te sfatuiesc sa citesti raspunsurile la INTREBARI FRECVENTE.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
sub fiecare raspuns exista optiunea Evalueaza, dai click si iti apar niste casute cu voturi..folositor, inteligent etc.tu bifezi ce casute vrei tu in functie de calitatea raspunsului respectiv, apoi dai click pe celalalt Evalueaza pentru a fi inregistrate voturile, dar asta se va putea doar cand ai sa devii utilizator senior, iar pentru asta, ai nevoie de 10 zile de la crearea contului si 100 de raspunsuri.
O seara bunahappy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"23. Cum votez un raspuns?
Pentru a vota un raspuns, da click pe optiunea de "Evalueaza" si selecteaza calificativul dorit. Votul tau va fi inregistrat imediat, iar pe site va fi afisat intr-un interval de 15 minute. Nu iti poti vota propriile postari si nici nu poti vota acelasi raspuns de doua ori. " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#23

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Din PĂCATE, tu NU poţi vota ( încă ) deoarece eşti "Junior" :(

"27. Care sunt privilegiile unui senior?
Un utilizator senior poate raporta si vota postari, poate trimite mesaje private si are acces pe chat-ul TPU. " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#27

"26. Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie. " - SURSA :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

O seară/noapte frumoasă.

| alexs99 a răspuns:

''23.Cum votez un raspuns?
Pentru a vota un raspuns, da click pe optiunea de "Evalueaza" si selecteaza calificativul dorit. Votul tau va fi inregistrat imediat, iar pe site va fi afisat intr-un interval de 15 minute. Nu iti poti vota propriile postari si nici nu poti vota acelasi raspuns de doua ori.''
Sursa:http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#23
O seara buna.

| LTAA a răspuns:

In coltul dreapta-jos al raspunsului pe care vrei sa il votezi, click pe butonul "Evalueaza", apoi alege una dintre cele cinci variante:
"Folositor", "Nefolositor", "Amuzant", "Inteligent" si "Eronat". Spor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum votez un raspuns?
Pentru a vota un raspuns, da click pe optiunea de "Evalueaza" si selecteaza calificativul dorit. Votul tau va fi inregistrat imediat, iar pe site va fi afisat intr-un interval de 15 minute. Nu iti poti vota propriile postari si nici nu poti vota acelasi raspuns de doua ori.

Pt a acorda voturi trebuie sa ai rank de Senior!

Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie.

| DeathIncarnate a răspuns:

Dedesubtul la fiecare raspuns ai acolo Evalueaza/Raporteaza si dai pe Evalueaza si alegi de acolo Folosit/Nefolositor, etc

| AlexL28 a răspuns:

Trebuie sa ai date peste 100 de raspunsuri ca sa poti vota