| alwaysStyles a întrebat:

Daca am avut media pe primul smestru peste 8, 50, bursa mi se va da pe semestrul asta sau la inceputul celuilalt an?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui in ce clasa esti si ce bursa este.
Daca esti in clasa a IX-a si este bursa de studiu aceasta se acorda din sem.II pentru rezultatele pe sem.I.
Daca esti in cl.a X-a - a XII-a atunci bursa de studiu se acorda din primul semestru, pentru rezultatele pe anul anterior.

| alessia5158 a răspuns:

Daca este vorba de o bursa de studiu (pentru care depui o cerere de acordare), vei primi bursa in acest semetru.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în Metodologia de la linkul :
http://www.isj.gl.edu.ro/......0ELEVI.pdf

Toate cele bune.