| GicaGigekGica a întrebat:

Daca am o arma cu gloante confectionata de mine este ilegal?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este ilegal, fapta constituie infractiune.

| mgtow a răspuns:

Daca o folosesti si iesi cu ea pe strada e ilegal.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Vezi cum o folosesti ca la puscarie viata e grea https://www.youtube.com/watch?v=cdrEi_ho8WY

Dumnezeu este lumina https://www.youtube.com/watch?v=3oiy88tkkkA deci prin urmare cine crede in Iisus il are pe fiul lui Dumnezeu in EL cine nu crede in Iisus nu il are pe fiul lui Dumnezeu in El.

| danutzu96 a răspuns:

Intra la categoria "arme de foc artizanale" si, da, este ilegal. Chiar daca ai avea permis de port arma letala, tot nu ai voie sa confectionezi/detii/utilizezi o arma artizanala.

Răspuns utilizator avertizat
| GicaGigekGica explică:

Nu vreau sa omor pe nimeni, doar asa de distractie happy

| Adriann007 a răspuns:

Citeste Legea nr. 295/2004. Este ilegal.

| Alexandra324 a răspuns:

Depinde ce fel de arma, daca este una facuta din lemn sau fier, nu cred ca vei avea probleme, in schimb daca este una din materiale preluate de la arme stricate, sau una de calibru si putere la fel de mare ca una reala suficient de puternica sa omoare pe cineva, atunci posibil sa ai ceva probleme, fiind ilegal. cu placere laughing)