| mh89spd a întrebat:

Daca am permis de conducere A1 si experienta de mai mult de 2 ani de zile, pentru obtinerea categoriei A2 sau A(am peste 24 de ani) ce trebuie sa fac? Trebuie din nou facute fise medicale,scoala, examen teoretic+practic sau doar un simplu curs de formare cum este specificat pe site-ul UE?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai peste 24 de ani poti obtine categoria A, dupa ce ai facut scoala de conducere pentru aceasta categorie si ai sustinut testele teoretic si practic.
Categoria A2 o puteai obtine de la 18 ani.