| matrix100 a întrebat:

Daca as cunoaste un doctor sau o asistenta medicala spagara ( care nu isi indeplineste atributiile de serviciu pentru care este platit(a) daca nu primese atentie de la pacienti) si as dori sa-i fac un flagrant cu bani insemnati, cu politie si cu tot tacamul as avea vreo sansa de succes in tara in care traim Romania? Si daca da cui ar trebui sa ma adresez? Multumesc

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Tot ce se poate, trebuie sa te adresezi procurorului de la Parchetul de pe langa judecatoria de care apartii.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Ca informatie aditionla, pe internet a aparut un portal intitulat sugestiv "Te ia DNA". Portalul este dedicat exclusiv denuntatorilor unor fapte de coruptie. Mesajul principal adresat celor care intra in pagina www.teiadna.ro este :"„Ai asistat la vreo faptă de corupţie? Cunoşti un funcţionar public care a comis o infracţiune? Denunţă-l şi salvează-ţi ţara!"

p.s.Nu stiu ce se intampla mai departe cu aceste turnatorii, cine le vede si daca se autosesizeaza cineva, daca sunt sau nu luate in serios sau pur si simplu se vrea a fi o situatie de amuzament într-o vreme in care clasa politica este "la rascruce de drumuri"--- ramane de vazut!
Interesant este ca denuntatorii nu apar cu nume si prenume, ei ascunzandu-se in spatele unor initiale sau acronime.

| matrix100 explică (pentru alessia5158):

Multumesc

| alessia5158 a răspuns (pentru matrix100):

Cu placere!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu cu politia ci cu procurorul. Procurorul are dreptul de a face flagrant si de a emite ordinul de detinere sau retinere.