| Anomim2025 a întrebat:

Dacă asigurarea la mașină începe de mâine pentru că azi nu are cum că am făcut-o azi și circul cu ea tot astăzi.
Afectează cu ceva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Atunci nu iesi astazi cu masina.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca asigurarea veche a expirat inainte de astazi, circuli cu masina si esti depistat atunci vei fi amendat. De asemenea, daca esti vinovat de vreun accident, cat de mic, vei plati din buzunar reparatiile la ambele masini si vei fi amendat.

| Anomim2025 explică (pentru Ioandelasal):

Am asigurare nouă.
Dar scrie că e valabilă începând de mâine...

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anomim2025):

Am inteles asta, insa nu ai spus daca si cand a expirat asigurarea veche, de aceea am formulat asa primul raspuns. Poate ca asigurarea veche este valabila si astazi, asa ca poti circula legal. Daca nu este valabila riste cele 2 probleme aratate in primul raspuns.

| Anomim2025 explică (pentru Ioandelasal):

Asigurarea a expirat ieri.
Cea nou am făcut-o azi, dar data scrie că e valabilă începând de mâine.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Anomim2025):

Atunci nu iesi astazi cu masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceeasi problema tot de maine incepe asigurarea)))