| anonim_4396 a întrebat:

Daca in tarile vestice europene oamenii stau majoritatea in chirie inseamna ca exista baroni imobiliari cu 10 case de caciula?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca exista, sunt dezvoltatori imobiliari care construiesc chiar un bloc sau mai multe ori chiar un cartier si inchiriaza locuintele.

NOname
| NOname a răspuns:

Doar 10?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Oho! Si cu sute de apartamente.

| minrest a răspuns:

Ce, aia sunt baroni? Sunt proprietari de zeci de blocuri, chiar de cvartale intregi.

| JackR a răspuns:

Aia cu "10 case de caciula" nu sunt baroni, nici pe departe! Baroni sunt cei cu sute de case de caciula.