| AlexDorinel a întrebat:

Cum e in tarile vestice?
Din cate vad la televizor oamenii sunt plictisitori si in general orice e plictisitor pe acolo.
Oamenii par mai toxici decat Romanii

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Se numesc civilizați si educați nu toxici

| johnnny123 a răspuns:

Nu stiu la ce posturi de televiziune te uiti tu de Coreea de Nord ti se pare ca este "ca la carte" iar tarile vestice ti se par toxice si plictisitoare...

Sau poate ca nu intelegi absolut nimic din ceea ce vezi la televizor.

| AC4S4 a răspuns:

Britanicii, germanii si nordicii (Scandinavia, Danemarca, etc.) sunt mai educati. Chiar si maghiarii.

Celelalte tari sunt mai necivilizate. Nu cred ca suntem noi in fundul listei la capitolul civilizatie. Italienii, de exemplu, cred ca sunt mai necivilizati.

| zilog a răspuns:

In unele tari chiar cheama politia daca tu ai nr de imatriculare la masina de Romania
pentru ca asa au fost oamenii dresati sa sune la politie in cazul in care vad români
si eu am sunat la poliție când am văzut români
Am spus să vină repede poliția pentru că sunt Români în satul meu!

De ce pentru ca eu român nu am furat nimic am fost cel mai cinstit cu putintă si am platit tot
chiar iarna daca era eu ma duceam la super market cu cămașa călcată frumos cu mânică scurtă si luam produsele clar și le puneam în coș
si nu ma apropiam de raft mai mult de cât imi era necesar pentru a putea lua produsul respectiv cu miscari cât mai clare pentru camere sa nu cumva sa aiba dubii
si mereu plateam toate lucrurile

si nu aruncam gunoiul pe strada, nu facem galagie nu facem nizerie, nu deranjam vecinii, nu schimbam uleiul la masina sau filtrul de aer pe strada, nu ridicam capota la masina pe strada,
sunt multe lucruri pe care eu le-am facut doar ca sa intelaga oamenii de acolo ca exita si români cinstiti curati demni

si intr-o zi venisera in benzinarie un card de romani care furasera deja de acolo conserve si multe alte lucruri si eu am sunat la poliție să spun că eunt Români în țăra respectivă să vină repede să ii ia.
pentru ca nu cumva eu cel care am facut pe ambasadorul romaniei in tara respectiva pentru 10 ani
sa fiu bagat in aceeiasi oala cu romanii cei ce furasera deja din benzinarie
si care spuneau sa fur si eu ca acolo nu se poate trai din munca cinstita

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns:

Altul sub efectele internetului...