| doctoru_5476 a întrebat:

Daca inregistrezi pe cineva ceva pe tel. poti sa folosesti ca dovada acea inregistrare vocala la judecata in tribunal

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, ba mai mult te poti TU alege cu dosar penal. Mai mult de atit, toate telefoanele trebuie sa fie prevazute cu un soft care in timpul inregistrarii sa dea un "bip" la intervale scurte si regulate pentru ca cel inregistrat sa fie avertizat. In mod normal acest "bip" nu trebuie sa poata fi anulat. Din pacate putine firma respecta aceasta lege internationala.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, deoarece este o inregistrare ilegala. Pentru ca o inregistrare sa fie legala si admisibila ca proba in justitie trebuie ca aceasta sa fie incuviintata de un judecator.

| psihox a răspuns:

Si daca sunt 5 persoane cu aceeasi voce si unul a vorbit la mobilul altuia? Ce faci in acest caz?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca virgula contul tau si al ficei si al ginerelui eventual fac parte din cele 100 de conturi care trebuiesc pe retea ca siteul sa reziste asa ca te intelegem. Da-i carbuni.

| emilia21 a răspuns:

Din cate am auzit eu, cred ca da, mai bine intreaba un politist, cred ca el stie mai bine.

| Alexa_8596 a răspuns:

Da.Desigur. Chiar Daca el/ea nu recunoaste ca el a facut acel/acea...: