| Ionut912389 a întrebat:

Daca mai am un dosar pentru covid din primavara treucuta si imi face acum dosar iar ce pot sa patesc? Pot sa ma bage pe arest?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi condamnat penal. Condamnarea la inchisoare poate fi cu executarea pedepsei, cu amanarea executarii sau cu suspendarea executarii. Ce condamnare o sa primesti concret depinde de instanta de judecata.

| Ionut912389 explică:

Mai am si 2 amenzi neplatite de cate 5000 lei dar am plecat din tara atunci daca conteaza

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut912389):

Tot le plătești. cu vârf și indesat

| Ionut912389 explică (pentru sierra1):

Nu le platesc pentru ca nu au ce sa imi ia si nu mai lucrez in viata mea o zi in Romania

| sierra1 a răspuns (pentru Ionut912389):

Mai vedem...