| MoraruAndrey a întrebat:

Daca masina are inmatriculare suspendata din cauza expirari termenului de transcrie ce trebuie sa fac sa o pot transcrie?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exact ce trebuia sa faci si inainte de expirare, respectiv sa ai tot ce este necesar: contractul de vanzare-cumparare, cartea de identitate a masinii, (certificatul de inmatriculare de la vanzator (daca masina a mai fost inmatriculata), ITP, asigurarea RCA, dovada de inregistrare la organul fiscal de la primaria localitatii de domiciliu si numerele de circulatie vechi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimic special. Doar sa finalizezi procesul de transcriere.