| LanguageMaster a întrebat:

Dacă stai la bloc, cum poți să ajungi în relații bune cu vecinii?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este simplu: vorbesti si te comporti civilizat, ii ajuti dupa posibilitati si va vizitati.

| anonimg a răspuns:

Numai când se manifestă respect reciproc. Ca și într-o familie: cu unele defecte se poate conviețui împreună; cu altele nu.
Cel lipsit de educație trebuie să locuiască în pădure.

| Dddonkey a răspuns (pentru anonimg):

Am educatie si respect pentru oamenii dar iubesc natura si as trai in padure in secunda 2. De ce sunt needucat? happy

| gabicoo a răspuns:

Te faci că nu-i auzi!

| Lioana a răspuns:

Salutandu-i de fiecare data, zambind si vorbind cu ei.

| Werrich a răspuns:

Te muti la casa.

| Yuoia a răspuns:

Printr-un comportament civilizat. Dragoste cu forta nu se poate. Dar respect, da. Daca prin relatii bune intelegi mers la o bere, la un gratar, nu vei reusi cu toti. Dar daca intelegi ce inteleg si eu, se poate.

| Anuket a răspuns:

Cu unii te împrietenești, iar alții te amenință cu poliția dacă încerci, răspund la salut cu s-o crezi tu că-i bună. Cu cine poți vorbești, mai faci o cinste, iar de restul fugi.

| TLF92 a răspuns:

Eu am o vecina deasupra mea care se *** de o gasesc toti dracii in fiecare zi si tot nu ajung sa am relatii cu ea rolling on the floor