| niko23 a întrebat:

Daca sunt angajat in Italia si am copil de 4 ani cu handicap grav, in Romania ce drepturi am? In Italia? In Romania am sotia ca insotitor, intentionnez sa ii aduc in Italia.

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Mergeți la un centru pentru copii cu handicap din orașul unde lucrați, dacă există unul sau într-un oraș din apropiere, căci numai acolo puteți afla răspunsul la întrebarea dumneavoastră!
Fiecare țară are regulile ei, pe fiecare caz în parte, sunt reguli stricte!

| Țoglă a răspuns:

Pentru un răspuns cât mai detaliat, trebuie să întrebați la ambasada română din regiune.