| anonim_4396 a întrebat:

Daca v-ar spune cineva sa bagati mina in buzunar, sa scoateti niste bani (sa zicem, in jur de doua milioane) si sa-i aruncati pe strada, ati arunca banii astia pe strada?

27 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ma, eu nici de-a dracului nu fac ce-mi spune cineva. Eu, tot timpul, Gigi Contra!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine garantează că am bani în buzunar?
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu. Clar nu!

| Hombre a răspuns:

Nu, nu, nu.

April
| April a răspuns:

Ca sa ma poata determina sa fac gestul acesta, cineva ar trebui sa-mi ofere o foarte buna motivatie:de ex, ca-mi da in loc patru milioane! Si atunci inca as avea o strangere de inima:nu fiindca as fi avara, ci pur si simplu pentru ca totdeauna mi-am muncit banii, nu i-am primit facuti din truda altuia.

mariana
| mariana a răspuns:

Nu-i o idee buna sa arunci banii, asa face numai Gigi Becali si eu nu sunt ca el, in primul rand nu am bani de aruncat, iar in al doilea rand, asta nu inseamna ca i-am facut un bine cuiva, pe care l-am obligat, sa se umileasca, pentru a primi acesti bani.
Eu procedez altfel, daca am ceva de dat, dau celui ce se afla in nevoie, sprijn ca sa nu se simta umilit.
In perioada sarbatorilor si nu numai, ajut persoane mai necajite, la dau cadou alimente de care au nevoie, precum si lucruri pentru imbracat.
Sunt o fire independenta si nu dau curs solicitarilor ce nu corespund cu natura firii mele, asa ca, nu i-as face pe plac celui/celei ce mi-ar cere sa arunc banii pe strada.
Fac acte de caritate, in mod obisnuit, ajut cunostintele ori prietenii aflati la stramtoare, ori care sunt bolnavi, dar nu sunt obisnuita sa risipesc pe considerentul ca, banii pe care -i am, sunt munciti si-mi sunt necesari mie si familiei mele.
Un an bun, multa sanatate si cati mai multi oameni cu spirit empatic, asa vom putea sa rezonam cu pamantul si universul ce ne ocroteste.

| Razvan a răspuns:

Mai bine i-as dona la un azil de bătrani

| Shery a răspuns:

Eu nu imi tin banii in buzunar. Ii tin in portofel. Si portofelul in geanta.
Pe strada nu i-as arunca, dar nu stiu de ce imi zice mama mereu ca arunc cu banii pe fereastra. Eu nu imi amintesc sa fi facut vreodata asta. Hm, ciudat, nu?

| pwp a răspuns:

Ce imbecil ar arunca 2 milioane? happy

pa-pa

| andreeeeea a răspuns:

Nu

| maya_7683 a răspuns:

Hahahahahehehehe da as avea dupa ce sa bag mina in buzunar? Lollaughinglaughing

| Wihaela a răspuns:

In niciun caz!
tu ce ai face?

| foreverANDaDAY a răspuns:

Daca cineva ti-ar spune sa te arunci de pe bloc u te-ai aruca?

| adutzadragutza a răspuns:

Nu as face asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oare cine iar arunca? straight face sa fim seriosi...winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Şti cum este dacă sunt munciţi de tine ai băga şi mâna in foc pentru a-i avea, daca ar fi munciti de altul i-ai arunca cu uşurinţă... dar acel "cineva" ar putea fi şi Mântuitorul nostru, poate ar dori să-mi pună la-ncercare credinţa. Aşa că eu i-aş arunca orice ar fi...Banii nu aduc fericirea, ce este mai de preţ? happy
O zi faină în continuare! happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca l-as arunca pe el la munca sa vada cum se fac banii inainte de a ma face sa-i arunci si pe urma n-ar mai veni cu astfel de propunere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aha. Pai platiti taxe nu? Ei bine, taxele astea se duc pe autostrazile care va tot maninca banii si nu se mai termina. Se duc pe soselele care se tot repara si tot pline de gropi ramin. Se duc pe salile de sport din satele cu 2-3 copii. Se duc pe spitalele care tot in paragina sint si tot de acasa va aduceti pansamentele si medicamentele. Se duc pe tot felul de lucrari si servicii inutile sau inexistente. Cu alte cuvinte, vi se cer bani care puteti spune ca ori sint prost gestionati, ori sint aruncati. Ups.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde cum privesti tu, la propriu sa ii arunc? Mai mult ca sigur, nu happy. Sau daca e sa o fac, ii iau dupa laughing.
Iar daca ar fi sa o luam la figurat, sa ii dau pomana.
De ce nu? Dar prefer la biserica nu in alt loc unde stiu ca nu vor fi investiti cum se cuvine.

| NothingImportant200 a răspuns:

Da. Poate ca niste oamenii mai sarmani, i-ar gasi si i-ar lua sa-si cumpere mancare. Tu ai face acest lucru?happy

| LOLA33 a răspuns:

In nici un caz n-as arunca.

| ChristineW a răspuns:

Pai daca ar ploua nu. Daca ar fi curat si uscat da. Ias arunca si i-as ridica.

| AnonymousMm a răspuns:

Bineinteles ca nu! I-as folosi in mod practic si util astfel incat sa nu imi para rau dupa happy

| RappiNOnProductioN a răspuns:

Ii o intrebare stupida ca si cum ai intreba daca ai vedea un om ranit pe strada ai suna la politie?

| Lexy_8521 a răspuns:

Hi!

Suntem pro protectia mediului cum sa poluam prin aruncarea hartiilor pe strada straight face laughing

| cosminasimona a răspuns:

Da! numai daca as fi proasta!

| Lera_6247 a răspuns:

Macar nici nu-i am da daca as avea vreo 100 de milioane as arunca cu o usurinta unui mai sărak