| soffie a întrebat:

Daca vreau sa plec in Germaia cu niste cunostinte cu masina lor,iar eu sunt minor, de ce este nevoie sa pot sa plec si cat ar costa?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai nevoie de cartea de identitate sau pasaport si de o declaratie notariala autentica a ambilor parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in Germania si indica drept insotitor major una dintre cunostintele cu care pleci si care este majora.

| Jipa95 a răspuns:

Ai nevoie decat de buletin si declaratia de la parinti cum ca sunt de acord

| grimalkiny a răspuns:

Iti trebuie pasaport sau buletin, si o foaie cu declaratie de la notar ca parintii sunt de acord.