| xSega a întrebat:

De ce sunt țiganii mai bogați decât romanii? Și de unde au atâția bani?

17 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu sunt mai bogati ca Romanii nici la ei nu sunt toti bogati si uni,sunt destui saraci, multi din cerseala franta,Germania nu e vina lor ca aia le au dat, uni din furat din buzunare, au un tupeu murdar, se cred superiori, asa se credeau si evrei inainte de hitler, sunt si cantareti care prin manele au castigat banii, nici romanii nu sunt sfinti e plin parlamentul de hoti cu dosare penale, tigani doar sau adaptat e diferenta intre tigani romanii vs tiganii bulgari, unguri

| minrest a răspuns:

Tiganii sunt mai bogati decat romanii? De ce crezi asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De la furaaaaaat

| BucurCristina a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai generaliza! Esti rasist si ai o gandire foarte inapoiata daca tu inca mai ti cont de aspectul fizic.Sigur exista multi romi care fura dar nu toti!

| anonim_4396 a răspuns (pentru BucurCristina):

Sunt rasist doar cu ei, majoritatea sunt niste borati, prosti. exceptand niste cazuri in care gasesti niste oameni chiar foarte faini.

| BucurCristina a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta mie mi-se pare trist, pentru ca nu ei sunt devina pentru comportamentul lor, ci parinti lor care i-au invatat sa fure/sa cerseasca, dupa parerea mea ar trebui sa se duca toti la o scoala speciala(pe langa cea normala) in care sa invete cum sa se comporte in societate si sa munceasca cinstit cei care nu o fac deja.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca pe viitor, ca o dovada de educatie, ai putea folosi etnonimul rom. Daca ai fi citit TOP 100 Capital, ai fi descoperit ca cei mai bogati oameni din Romania, sunt romani, chiar daca exista rromi bogati nu poti generalzia ca toti sunt bogati, cata vreme sunt sute de mii care traiesc sub limita existentei umane. Nici nu ai idee cat de multi, dorm in ghena de gunoi si se hranesc de acolo, din pacate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanii aunt mai bogati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Romanii sunt mai bogati decat tigani, noi romanii suntem mai multi, sunt strazi si cartiere pline doar cu romanii milionari si miliardari in orasele si satele mari ale Romaniei, Forbes face anual topul celor mai bogati romani unde averea lor este de la 10 miliarde de euro in sus pe cand cel mai bogat tigan are averea de 14 milioane de euro, si sunt o multime de romanii miliardari, bogati cu o gramada de bani, cu afaceri si mosteniri, pe cand tiganii majoritatea sunt saraci si mediocri incercand sa para ca au bani

| leapșa a răspuns:

-Nu toti sunt mai bogati decat romanii.
- Cei care au bani muncesc sau castiga bani din activitati mai putin legale, dar la fel putem spune si despre romani (parlamentarii).

| IancuSilviu a răspuns:

Furat/cersit. din munca cinstita 1 din 10.000.

| annempx a răspuns:

De la furat... astia cumpăra lucruri cu 20 de lei și le dau pe 200.

| BucurCristina a răspuns:

In primul rand doar romii faimosi care sunt cantareti/actori sau au meseri bune sunt bogati.In orice oras/sat vei gasi minim 3 famli rome care mananca un colt de paine pe zi si care au minim 3 copii.

| SoulPain a răspuns:

Taxe de protectie, furt! documenteazate

| Andreea234kim a răspuns:

Unii țigani ( nu toți ) merg in afara si fac bani din lucruri ilegale.

| Scarciuc_Alex_1999 a răspuns:

Uni muncesc pe rupte.
Alți fura
Alți cerşesc

Răspuns utilizator avertizat