| Demeister a întrebat:

De ce unii cetățeni români primesc casă/vilă cadou de la statul român?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici un cetatean roman nu primeste cadou casa/vila de la stat.
Unii primesc folosinta locuintelor, pe perioada cat indeplinesc anumite functii, de ex. presedintele si primul ministru.

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu cred ca le primesc fara sa faca nimic.

| Mădă0611 a răspuns:

Vila nu primeste nimeni, dar case primesc unii tineri pentru a se muta la tara si a-si incepe o afacere acolo.

| alexandrualind a răspuns:

Pentru ca au calitati deosebite!

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Probabil pentru că ei or fi politicieni. probabil pentru că mită, probabil pentru că au câştigat în istanţă. probabil pentru că sunt nişte scheme ilegale la mijloc. afaceri negre. Sau au câştigat.o la loteria de mitălaughing)

| Xenuri a răspuns:

Deoarece, fac cerinte la ANL si nu primesc casa doar apartamente si platesc un fel de mini chirie vreo 80 de lei pe langa APA LUMINA GAZUT etc! Funda? big grin