| b0gd4nn a întrebat:

De la ce varsta poti face scoala de sofer?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de categoria pe care o vrei, se poate incepe cu trei luni inainte de implinirea varstei cerute pentru categoria respectiva. Pentru subcategoriile A1 si B1 poti incepe scoala la 15 ani si 9 luni, pentru cele mai multe de la 17 ani si 9 luni iar pentru autobus si troleibus(transport persoane) de la 20 ani si 9 luni. Numai bine!

32 răspunsuri:
| MadisonMDX a răspuns:

Mie mi s-a spus ca poti incepe scoala pe la 17 ani dar examenul final il dai la 18

| pinguluk a răspuns:

18 fara 3 luni