| b0gd4nn a întrebat:

De la ce varsta poti face scoala de sofer?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de categoria pe care o vrei, se poate incepe cu trei luni inainte de implinirea varstei cerute pentru categoria respectiva. Pentru subcategoriile A1 si B1 poti incepe scoala la 15 ani si 9 luni, pentru cele mai multe de la 17 ani si 9 luni iar pentru autobus si troleibus(transport persoane) de la 20 ani si 9 luni. Numai bine!

32 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

18 fix

| PetreConstanta a răspuns:

La 18 pentru ca la 14 nu ajungi la pedale

| SamSon a răspuns:

18 ani

| bistriteanul a răspuns:

Pentru a da examen la orice scoala de soferi trebuie sa ai varsta minima de 18 ani!

| Hirako a răspuns:

De la 18 ani.

| sweet_1526 a răspuns:

De preferabil...cu cateva luni inainte de a face 18 ani...ca sa ai permis atunci cand ii vei implinibig grinbig grin:

| oanecorleone a răspuns:

Scoala de soferi pentru permis de masina o poti face cu trei luni inainte de a face 18 ani.Dar pentru A1 scutere si motociclete peste 49cc o poti face de la 16 ani.

| pinguluk a răspuns:

18 fara 3 luni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru B parca 18 sau cu 2sapt inainte de 18 ani ceva de genul era

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Cum a spus si @alle08 sunt masini pe care le poti conduce si la 16 ani dar masina aceea este mica si viteza maxima la ea este de 80 ...sau 60? nu mai stiu exact happy Dar mai bine iti iei motorwinking Sauu nu stiuhee hee tot de la 16 ani iti poti lua si motor dar tot motor mai micwinking ma refer care merge cu max 80 de km; P

| Adryan657 a răspuns:

Cu aproximativ 3 luni inainte sa faci 18 ani
sau cand vrei tu

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

La 18 fara 3 luni poti incepe scoala de soferi.

| Annie2498 a răspuns:

Poi poti sa incepi teoria de la 17 ani si ceva. si practia numai dupa 18 ani.

| Gumitsăă a răspuns:

De la 16 ani iti poti lua carnet de sofer dar pentru un anumit tip de masini care se pot conduce la 16.Pentru celalate de la 18 aniwinking

| Stefan3D a răspuns:

17 ani

| Coco_3708 a răspuns:

La 18 sau cu catea luni inainte dar primeste carnetul cand faci 18

| clau123 a răspuns:

Inainte cu 3 luni sa faci 18 ani!

| Lucrian a răspuns:

De la 18 ani impliniti. Inainte se putea si mai devreme si sa dai examentul cand implinesti 18, dar mie s-a spus ca nu se mai poate.

| Radu1 a răspuns:

,, Scoala de soferi se poate incepe cu trei luni inainte de implinirea varstei de 18 ani pentru categoriile A, B, C, CE si cu trei luni inainte de implinirea varstei de 21 de ani pentru categoria D ''. FUNDA?

| ZuettH a răspuns:

17 si la 18 sa iti iei carnetu happy

| missGirlDeea a răspuns:

| Sports a răspuns:

18.
fundita (please)

| XdeaaX a răspuns:

Pai imediat ce faci 18 ani ai dreptul sa dai de permis.scoala dureaza 5 saptamani.mult succes. funtita?

| MadisonMDX a răspuns:

Mie mi s-a spus ca poti incepe scoala pe la 17 ani dar examenul final il dai la 18

| razvan1234567898 a răspuns:

17-18

| deyutza_9162 a răspuns:

Poti incepe sa faci scoala de soferi cu jumatate de an inainte de a implini 18 ani...
vreau fundabig grin

| alle08 a răspuns:

laughing O incepi cu trei luni inainte de implinirea a 18 ani. Exista si niste masini care le poti conduce de la 16 ani!

| Hooligan_5189 a răspuns:

17 ani sau 18 fara cateva luni

| Olgutza21 a răspuns:

De la 18 ani