| anonim_4396 a întrebat:

De la Revolutia live din 89" totul a devenit live la noi in tara la Tvbig grine la inmormantari botezuri,nunti,divorturi, sinucideri,, dar mai ales sinucideri! si voi termina cu ultima chestie..sinuciderea la noi in tara a devenit foarte la moda! Cind te ai plictisit de viata te sinucizi! cind te lasa iubita Te sinucizi! Iar mai nou cand vrei sa scapi de inchisoare incerci sa te sinucizi si nu asa pe nevazute ci live la televizor! si sub lumina reflectoarelor! asemena revolutiei din 89"laughing)cu tot respectul si Dumenezeu sa i Ierte pe cei cazuti si rapusi de gloantele reci ale gloantelor.Ok stau si ma gandesc la cei care au fost condamnati la inchisoare in puscariile comuniste unii pe viata la munca silnica,. cand in loc de mancare primeau bataie la minut..in loc de paturi moi ca in prezent dormeau pe jos pe cimentul gol sau pe niste fiare. dar ma opresc aici..Deci De ce acei oameni si au luat destinul in piept si au indurat ani grei de puscarie comunista iar in ziua de azi Cand stim cu totii cum se traieste prin puscariile din ziua de azi ca este mai bine ca in orice alt Spital din Romania Nu poti accepta o sentinta data oricum ar fi ea Am uitat sa spun despre detinutii politici de alta data ca erau inchisi aproape pe nedrept sau chiar pur si simplu pe nedrept! In Ziua de azi politicienii nostri se cred pur si simplu niste zei! Zei de neatins niste sfinti?!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care se sinucid in puscarie sunt oameni cu caracter ZERO, care nu-si pot asuma responsabilitatea faptei comise.
De ce spui ca stim toti ca stim cum sta treaba in puscarii? Bai user-ule, nu facem toti puscarie, ca tine! Dupa mine, v-as pune la munca silnica in mine de carbune sau de sare, pana la limita existentei, sa vedeti si voi cum sta treaba cu viata asta, fara vizite conjugale si acces la Internet, si fara sa mancati pe banii mei!
Vad ca incerci sa coafezi fazele, interpunand puscariile comuniste cu cele democratice, din ziua de azi. Lasa vrajeala, si spune pe fata ce te doare!
P.P. Cine intra la inchisoare, sa munceasca pentru hrana si conditiile primite! Ca doar n-oi plati eu (si restul contribuabililor) pentru confortul unui infractor.

| VadTot a răspuns (pentru anonim_4396):

In primul rand nu am facut puscarie! Daca as fi facut as fi fost mandru de asta si ti as fi spus cu mare Drag SE pare ca in Romania Daca ai trecut prin puscarie esti vazut cu mult respect si poti ajunge foarte sus..Cred ca cel mai bine ar fi sa lasi tu vrajeala si sa ti spui tu toate durerile! Si daca nu ti place sa mai traiesti in Romania si nu poti accepta realitatea si pe cei din jurul tau asa cum sunt ei! Mai bine pleaca!~

| miradoniz a răspuns:

"In Ziua de azi politicienii nostri se cred pur si simplu niste zei! "-ca se cred ei nu este asa de grav.Ca si altii ii cred, asta e ciudat.Dar, bine, se pare ca si ucigasii in serie au fanii lor.De ce nu si niste lasi ordinari?

| Laurentiu_4547 a răspuns:

Mare dreptate ai dar ce sa facem inca o revolta sa ii dam jos pe politicieni parerea mea este ca Tara asta numita Romania se duce de rapa ma ingrozesc cum va fi peste 10 -15 ani o ducem din rau in mai rau.

| VadTot a răspuns (pentru Laurentiu_4547):

Ne trebuie si avem nevoie de cineva care sa ne impinga de la spate asa a fost si in 89"cineva ne a teleghidat"si sa folosit de noi mai degraba decit o frumoasa revolutie care ar fi trebuit sa nu curga pic de sange"crying

| Costache_Tin_1956 a răspuns:

Mult zgomot pentru nimic. Unde e intrebarea?

| VadTot a răspuns (pentru Costache_Tin_1956):

Probabil esti obisnuit cu genul de intrebari extrem de simple!laughing)care se regasesc aici pe site ul asta.laughing

| elenush17 a răspuns:

Se pare ca da, oricum banii o sa-i scoata de acolo. Si nu inteleg de ce a facut asta... Pur si simplu nu-i inteleg pe oamenii care fac un asemenea gest