| 1Q a întrebat:

Deci am vandut un smartwatch cu 950 lei la unu de prin Alexandria si omu ma suna si imi. Zice ca atunci cand baga cartela sim nu ii merge 3G si ca nu poate descarca aplocatii din googlestore, ceea ce mi se pare ciudat ca mie imi mergea, in fine sa zicem ca e asa cum zice, el vrea sa il returneze insa im condotiile in care are doar aceste doua probleme in rest ii merge totul merge sa suni sa intri pe internet,etc
Are dreptul sa il returneze in conditiile astea, sau am eu dreptul de ai refuza returul? Ma gandesc sa mu faca vreo plangere la politie?

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa faca ce plingere? Ca a cumparat de la un combinator fara acte si fara garantie? Sa ii fie de bine...

| Clujean25 a răspuns:

Dacă l-ai vândut ca persoană fizică degeaba îți face plângere la poliție. Tu poți la fel de bine să spui că dacă e stricat e din vina lui, tu l-ai vândut ca fiind ok.