| qazwsxedc131 a întrebat:

Am vandut un xbox 360 modat si acum vanzatorul vrea sa-l returneze pentru ca zice ca e stricat, nu-i citeste jocurile dar la mine mergea. Eu nu sunt de acord decat in cazul in care sa opresc banii pentru transport. Acum intrebarea este: Ce se intampla daca el nu este de acord si zice ca merge la politie?
pana la urma nu-mi convine nici mie atata paguba nu?

Răspuns Câştigător
| OctaLoL a răspuns:

In anunt spuneai cumva ca se poate returna? La cate zile de la vanzare a spus ca e defect? Ai incercat sa-l indrumi sa puna jocurile?

| qazwsxedc131 explică (pentru OctaLoL):

Nu am dat politica de returnare, am incercat sa-l indrum la toate si astazi ia ajuns xbox-ul. El l-a pus la posta dar eu nu sunt de acord

| OctaLoL a răspuns (pentru qazwsxedc131):

Mai mult ca sigur nu mai vrea Xbox-ul si isi vrea banii inapoi.N-ar trebui sa accepti sa-ti trimita inapoi consola, parerea mea.A cumparat produsul, e al lui. Daca refuza, spune-i ca accepti sa trimita consola, dar sa nu-i dai banii inapoi.Si totusi, puteai sa pui un joc sa vada ca merge. Oricum, daca face plangere eu zic sa nu te ingrijorezi mai ales ca si-a asumat raspunderea de a cumpara un produs SH.

| qazwsxedc131 explică (pentru OctaLoL):

El deja l-a pus la posta si cica sa-i dau 350 de lei dar cu ramburs de 400 oricum nu pot sa ridic coletul cu 350 de lei si pe langa asta nici nu vrea pentru ca eu la inceput i-am spus ca daca vrea sa-i arat ca merge si a zis ca are incredere. ce zici?

| KodrutZ a răspuns (pentru qazwsxedc131):

Sa incerce cu un joc original... poate o fi avind el cd-urile scrise aiurea. Nu ridica coletul. Atita vreme cit mergea cind i l-ai trimis, nu are ce sa iti faca nici cu mama politiei.

| qazwsxedc131 explică (pentru KodrutZ):

Corect eu asa faac nu am nici o vina. Am vrut sa-i arat ca functioneaza dar el nu a vrut ca cica nu e nici o problema. Deja l-a pus la posta si l-a lasat la 350 de lei si na... tot nu vreau sa-l ridic.

| OctaLoL a răspuns (pentru qazwsxedc131):

Duope ce stiu, daca nu ridici coletul dupa o perioada de timp, ii revine lui.