| oviicr a întrebat:

Diploma din UK
Bună ziua.
În prezent studiez Bussines and Tourism management la o universitate din uk, sunt la finalul anului 2.
Întrebate este,dacă după finalizarea studiilor aceasta diploma o sa fie recunoscuta în România?
Am citit deja cam tot ce exista pe google, ma interesează în mod special dacă este cineva care și-a echivalat o diploma din uk în România după Brexit.
Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri.

1 răspuns:
| anonym2024 a răspuns:

Poti cel mai sigur, si obtine un raspuns oficial sa mergi la Inpectoratul Judetean sa incerci echivalarea diplomei...
Ei te vor sfatui cu cele mai bpotrivite detalii