| Zulzon a întrebat:

Dupa ce fac scoala de dosari, cat timp am la dispozitie sa dau sala si orasul? Cat este valabila scoala de soferi pe care am facuta si cat timp dureaza pana imi expira dosarul?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere scoala de conducere este valabila pe o perioada de 1 an de la terminare.
Daca n-ai luat permisul in acest termen, indiferent din ce motive, pentru a te putea prezenta la examinare trebuie sa faci iarasi scoala de conducere.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Dosarul e valabil 1 an