| Alexboss121 a întrebat:

Dupa perchezitia diicot in cat timp returneaza bunurile?(au trecut 2 luni si nimic)

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de situatie. Daca bunurile au fost obtinute prin infractiune, au folosit la o infractiune sau sunt indisponibilizate pentru acoperirea prejudiciului cauzat printr-o infractiune atunci nu se restituie pana la terminarea procesului penal si nici atunci daca sunt cele din primele 2 cazuri indicate.
De asemenea pot constitui probe, asa ca nici atunci nu se restituie pana la terminarea procesului.
Daca bunurile n-au legatura cu infractiunea si nici nu trebuie sa acopere prejudiciul atunci trebuie restituite. Daca nu au fost pana acum trebuie depusa o cerere la DIICOT.

| NuCitescNotificari a răspuns:

Care bunuri terminatule? ce sa gaseasca aia de la DIICOT intr-un cort, copile?! Nimic! Asa ca iti va returna un mare nimic, distrusule laughing))