| JoinTu a întrebat:

Este legal sa faci și sa vinzi atestate la informatica (liceu)? Întreb pentru un prieten.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este legal daca este o activitate cu caracter de continuitate, pentru care nu ai o forma legala (firma sau PFA), nu declari veniturile si nu platesti contributiile la fondurile speciale si impozit.
Daca vinzi cateva pe an este la limita legii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cel mai grav mi se pare ca e strigator la cer de imoral sa cumperi atestat in loc sa ti-l faci...

3 răspunsuri:
| YahWav a răspuns:

Cat timp te limitezi la un numar mai mic de persoane nu cred ca va fi o problema. Spor! happy

| Bărbatul007 a răspuns:

Nu cred ca e legal dar mna