| Anothny a întrebat:

Este permis accesul cu bicicleta in RATBuri? (Bucuresti)

Răspuns Câştigător
| pilaf a răspuns:

Nu scrie nicăieri că ai sau nu ai voie (regulamentul este făcut într-un mare fel). Deci ești la mila șoferului, dacă vrea să îți dea voie cu bicicleta sau nu, și la mila celorlalți călători (dacă face vreunul scandal, etc).

Teoretic, dacă nu e interzis în mod explicit, e voie happy

Răspuns utilizator avertizat
| pilaf a răspuns (pentru MrHello):

Dac-ar putea, nu ne-ar da voie să ne suim deloc în autobuz happy

| TheImpaler a răspuns (pentru MrHello):

Daca e gol autobuzul, nu-I zice nimeni nimic.

6 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Daca nu e aglomerat autobuzul nu zice nimeni nimic, dar teoretic nu este permis sa bagi bicicleta in autobuzhappy. Apare si pe imaginile alea interzise alaturi de inghetata, caine. Abonament sa ai, ba.

| TheImpaler a răspuns:

De ce ai baga bicicleta in autobuz? sau in metrou...
eu in maxim o ora ajung PE bicicleta in orice loc din Bucuresti. nu vad de ce sa te chinui cu animalu' printre calatori.

| Anothny explică:

@TheImpaler pai aş intra fiind faptul pentru că îs încă începător