| oprescudorin11 a întrebat:

Exista vreo legatura intre evenimentul 'Colectiv', evenimentele din Paris? Sau alte evenimente similare pe care nu le stiti sau le-ati aflat acu?

9 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.facebook.com/......939991385/

| Fatamuntilor a răspuns (pentru NOname):

SPER sa fie caterinca! NU stiu ce inters ar avea!
La fel s-a spus si de accidentul de la Colectiv ca ar ceva premeditat pentru a acoperi acel accident in care a murit acel politist care a participat in coloana oficiala a lui Oprea!

| NOname a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Făceam mişto de paranoia unora, mari amatori teoriilor de conspiraţie.

| oprescudorin11 explică (pentru NOname):

Desi, unul pe nume Henry Kissinger, spunea la un moment dat :
"Si paranoicii au dusmani'!(vis a vis de stilul 'mistoului tau).

| Anonimuserr a răspuns:

Nu nu este nici legătură.
Acolo vorbim de o problemă ce ţine de securitate naţională precară. Terorismul este un fenomen global care se manifestă cu precădere în statele occidentale.
Ce s-a întâmplat la noi e altă mâncare de peşte.
Vina fiind a celor 3 patroni şi a celui care a pornit artificiile.
Nu are nici o legătură.
Însă putem vorbi de o perioadă nefastă în lume în care se pot întâmpla multe nenorociri şi morţi dacă este să punem în balanţă cele două evenimente. Un astrolog ştie bine sau ştie mai bine.

| oprescudorin11 explică (pentru Anonimuserr):

Asa mi-as dori si eu!
In cel mai rau caz sa fie un terorism local. Stiu ca la toti v-a inghetat sangele in vine, vazand ce se petrece local si global.
Siu ca raspundeti toti 'protector', tabloid, dar intreb serios! Ca pestele miroase a peste, totusi! (oricate mirodenii ai adauga!)

| Anonimuserr a răspuns (pentru oprescudorin11):

Din păcate terorismul este un fenomen global care se răspândeşte în foarte multe state. Franţa are probleme cu magrebienii şi a avut de ani de zile, aceştia se convertesc la islam în timpa deră la o mişcare, o organizaţie teroristă ca ISIS, Al-Qaeda şi comit aceste atentate crude şi evident laşe etc.

| Kashhe a răspuns:

Nu au nici cea mai mică legătură.
Evenimentul de la Colectiv s-a produs din cauza prostiei românești, cel din Paris a fost un atac terorist.

Paris, Baghdad, Beirud - În acestea s-au produs atentate teroriste în aceași zi.
Mexic, Japonia - Aici au fost niște cutremure. (n-au treabă cu atentatele, doar evenimente specifice naturii)

| oprescudorin11 explică (pentru Kashhe):

Sunt voci care afirma ca nu exista coincidente.Lasa cutremurele! Ma refer la Colectiv, asemanator cu ceva similar din Rohde Island in SUA, si multe altele.
Asta nu pentru ca nu au gresit autoritatile care nu au controlat autorizatiile de functionare.
Si la Paris s-a atacat o sala de concert.
Difera doar metoda.