| RyuK17 a întrebat:

Exista vreo lege privind interzicerea vizualizarii filmelor porno de catre minori?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu exista o asemenea lege. In schimb exista Legea nr.196/2003, privind prevenirea si combaterea pornografiei, care sanctioneaza pe cei care vand materiale pornografice minorilor, pe proprietarii site-urilor pornografice care nu-si paroleaza site-urile si pe furnizorii de internet care nu respecta obligatia de interzicere a accesului la asemenea site-uri, daca aceasta a fost dispusa de ANRC.

| PedoBarbie a răspuns:

Bună!
Nu există, dar e interzis ca fiind minor să vizionezi aşa ceva.
Pe curând!

| ALYNAMARYA a răspuns:

Ba da. Exista si o astfel de lege. Daca ai timp poti citi asta: http://www.sigurpenet.ro/legea-pornografiei-pe-internet

Sarbatori fericite!

| TimmyRO a răspuns:

Nu nu exista pur si simplu parintii cred ca nu avem varsta necesara pentru pornografie funda? big grin

| TeoPT a răspuns (pentru TimmyRO):

Mori happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru TeoPT):

De ce să moară? Hai că acum nu am înțeles. Ce a zis?

| TeoPT a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai uită-te o dată.