| MarisRadu91 a întrebat:

Faci sex cu o tipa (ea fiind majora) o lasi insarcinata din greseala, daca se ajunge la procese si instanta de judecata, tu esti obligat doar sa-i platesti pensia alimentara? de inchisoare se pune vorba?

13 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Da,daca copilul se dovedeste a fi al tau! Poti cere testul de paternitate!

| h3r a răspuns:

Dacă nu rămâi lângă ea, cel mai probabil asta prin cununie, va trebui să-i plătești pensie alimentară. În cazul în care tu refuzi să plătești, atunci da, se va ajunge pe la judecată, închisoare.

Ai grjiă, asta nu înseamnă că o lună plătești și una nu! Nu ține!

| Felys a răspuns:

Doar nu ai violat-o ca sa intre in discutie un caz penal, platesti pensie alimentara si asta e

| buzeduulci a răspuns:

Ai mai pus aceasta intrebare de-a lungul timpului.

| LeontinAndrei a răspuns:

Exact. Daca nu respecti plata pensiei alimentare SAU daca ai violat-o atunci faci inchisoare. In rest esti ok.

| JokerV a răspuns:

Kill them all

| JeffRider93 a răspuns:

Daca nu platesti pensia alimenara timp indelungat, da.

| Miky1 a răspuns:

Raspunsul e simplu : nu faci sex daca nu stii. Sexul nu se face oricum, exista si consecinte daca esti imprevizibil.

| MadaSweet18 a răspuns:

Pensia alimentara si atat.Pentr ce sa faci inchisoare? Daca era minora si tu major da faceai.

| anamimanonim a răspuns:

Daca ai lasat-o insarcinata (adica e copilul tau), asuma-ti raspunderea! Un copil trebuie iubit, crescut de ambii parinti. La avort nici sa nu te gandesti! E si el un suflet, e sange din sangele tau... Daca ti-a placut sa faci sex cu ea, atunci sa-ti placa si sa-ti traiesti viata alaturi de ea si de copilul ei! Eu am o prietena care inca si acum sufera ca pe tatal ei nu l-a vazut niciodata, ca a parasit-o pe ma-sa cand era insarcinata. Asta e, o greseala poate sa iti schimbe toata viata! Daca te-ai zgarcit sa cumperi un prezervativ!

| Shavoo a răspuns:

Convinge-o sa faca avort daca nu-ti doresti copilul. Spune-i ca asa e mai bine pentru voi. Un copil trebuie sa creasca cu ambii parinti dupa parerea mea. decat sa-l chinui, mai bine nu-l faci. Bafta la negocieri!

| Aylee a răspuns (pentru Shavoo):

Ce usor este pentru voi sa spuneti de avort. Serios ma, e un sufletel acolo, daca erai tu? Nu mai convinge pe nimeni sa faca avort, in primul rand ca acest proces pune si mama in pericol. Asta este, s-a intamplat s-a intamplat.

| Shavoo a răspuns (pentru Aylee):

Daca e un suflet atunci ai grija de el cumetre! Stai cu femeia, ia-o de nevasta. Trage cu casa, asigura-i viitorul. Nu-ti mai pierde timpul pe TPU.