| ioana2321 a întrebat:

Hei, tocmai am aplicat la Prestige Model Management acum ceva timp si am fost acceptata. Dupa mi-au cerut 60 de euro pentru contract. M-am uitat pe review-uri si imi spun ca isi vor contacta avocatul ca sa platesc suma pe cale legala. Daca eu nu am semnat, nu poti pati nimic, nu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai semnat contractul nu ai nici o obligatie, dintre cele ce prevazute in acel contract, asa ca nu cred ca o sa te dea in judecata, n-ar putea castiga in baza unui contract inexistent.

| ioana2321 explică (pentru Ioandelasal):

Totusi am vazut acum ceva interesant, mi-au trimis contractul si am vazut ca acolo scria "trimiterea acestui formular inlocuieste semnatura mea si as dori sa inchei acest contract obligatoriu" in consitiile in care totul este online… nici macar nu am stiut ca cer taxe, pe pagina lor nu scrie asta. Eu doar am trimis formularul ala.

| doctorandus a răspuns (pentru ioana2321):

Suna la Politie si intreaba ce poti face.

| Ioandelasal a răspuns (pentru ioana2321):

Daca este asa atunci va trebui sa platesti.

| NicoletaElena1234 a răspuns (pentru ioana2321):

Aceasi situatie, ce ai facut?

| Iasmina57363 a răspuns (pentru NicoletaElena1234):

Și eu la fel am făcut, ai rezolvat ceva?