| Burlacu006 a întrebat:

Am o problema foarte grava.Deci sa incep cu inceputul, un baiat cu varsta de 22-23 de ani vroia sa ne bata pe mine si pe prietenii mei noi fiind minori,si incepusem sa stam ascunsi prin scari de bloc,Aseara sa nimerit sa fim la scara lui si el cand a venit a venit sa dea in cineva din noi, si noi am sarit pe el si l-am desfigurat, el s-a ridicat s-a dus la 2 tovarasi deai lui si ne fugareau cu, cutitele si nu ne-au prins.Si azi dimineata l-au pris pe un prieten si l-au batut da nu i-au lasat semne si acum ala cica a scos medico legal si vrea sa faca reclamatie maine la politie.si tot in seara asta si-a adunat iar tovarasii sa ne arda si am fugit toti la cineva acasa. Poate politia sa ne dea amenda sau ceva? noi nu am vrut sa il batem dar nu am avut ce face daca el a sarit la bataie.

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Doamne fereste! Ce aveti fratilor? S-a tampit lumea...

Este vina lui ca sarea pe voi sa va bata dar pana demonstrezi ca a fost auto-aparare te apuca revelionul... *asta e Romania* El este vinovatul principal dar si voi aveti o parte de vina, chiar daca nu atat de mare.

Daca respectivul nu face plangere la politie atunci nu cred...

Invata sa vorbesti cu cienva data viitoare *cu parintii sau politia* Nu este bine sa-ti faci singur dreptate. S-ar putea s-o patesti, depinde acum daca a fost adevarat sau nu ce ai spus.

Bafta!

| Burlacu006 explică (pentru RainmakerX):

E foarte adevarat, el a zis ca a scos medico legal si vrea 50 de milioane.Pai daca platesc atata il omor macar stiu ca am dat cu un motiv bani astia.

| RainmakerX a răspuns (pentru Burlacu006):

...acum am inteles cum stau lucrurile. Daca nu ai vreo dovada prin care sa arati ca respectivul va ameninta/batea fara motiv atunci s-ar putea sa iasa foarte urat *pentru voi*.

Daca depune plangere atunci trebuie sa demonstrati cumva ca el a inceput totul. *locatarii din acele blocuri poate ca va pot ajuta*

Daca esti 100% nevinovat atunci vorbeste cu parintii tai. Incearca sa te controlezi din cand in cand.

Il omori si ce faci? Ajungi la inchisoare unde esti batut, violat *poate* si iti pierzi tot ce ti-a mai ramas. Ai grija ce faci.

| ABCD122 a răspuns:

Unul de 22-23 de ani voia sa va bata pe voi care aveti -18 ani... E idiot sau ce? big grin

Răspuns utilizator avertizat