| BATTLEGROUND a întrebat:

Hei TPU

Am observat peste tot ca tehnologia este folosita oarecum impotriva noastra si nimeni nu realizeaza!

ma refer ca mai nou vad peste tot reclame la diferite implanturi gen :
cipul in mana cu care sa putem plati mai usor
nano robotei
cipuri implantate pe creier pentru a putea controla tehnologia cu ajutorul mintii

si multe alte chestii de genu!
cred ca peste maxim 20 de ani fiecare om va avea in el implantate de la nastere chestii de genu :p

ceea ce nu pricep este de ce nu observa nimeni chestia asta?
sunt sigur ca nu vor exista prea multi oameni care sa se opuna acestor idei de **** invelite in miere :p

Eu sunt de parere ca pe zi ce trece ni se iau tot mai multe libertati si suntem controlati din ce in ce mai mult!

De ce ne fac asta cei de sus? de ce vor sa ne controleze pe toti cu orice pret? au bani si putere... care e scopul final? ei tot oameni raman si tot se vor naste si vor muri odata si odata sad
CE BENEFICII AU EI DACA CONTROLEAZA FIECARE OM DE PE PAMANT?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teorii ale conspiratiei create din lipsa de ocupatie. Crezi ca nu esti controlat si acum? Si ce iti dai seama? Crezi ca un cip in plus mai conteaza?

| Wehrmacht a răspuns:

Crezi ca asta-i problema? Problema principala este obsesia cu drogurile si terorismul.De la astea 2 porneste totu'. Toate interdictiile, toate motivele sa-si bage **** in viata ta privata.
Da, ei spun ca n-ar trebui sa-ti pese daca nu faci nimic ilegal.Totusi,ne pasa da' ei nu dau 2 lei pe asta.
Vezi discutiile astora:

https://www.sciencemadness.org/whisper/viewthread.php?tid=7144

De obicei un guvern care le da libertate oamenilor risca sa se duca dracu' daca incepe sa calce stramba si sa faca nasoale.
Si in Romania, nu vezi ce s-a intamplat si ce se intampla? S-a reusit ceva prin metodele impuse de ei? Nu, au motiv sa incerce sa stie tot.

https://www.youtube.com/watch?v=OEvSDiBZPW8

| Danzell a răspuns:

Astea sunt concepte. sunt experimente. oamenii aia ca sa isi castige painea trebuie sa faca si ei ceva. sa inventeze chestii. care pe viitor pot fi sau nu folositoare.
punerea lor in aplicare este supervizata din punct de vedere etic.
un exemplu in acest sens a fost cu clonarea. s-a reusit clonarea insa nu a fost etic asa ca nu s-a pus in aplicare.

iar la noi daca vor exista chestii din astea vor mai dura inca 100 de ani de la introducerea lor.
De exemplu cum a fost cu implementarea cardului de sanatate.
ideea in sine e buna insa a fost implementata prost.

a si inca ceva. e alegerea ta. daca accepti tehnologiile alea sau nu.
asa cum sunt oameni care nici macar nu au buletin, si traiesc izolati in mod intentionat.
E alegerea ta daca vrei sa stai in turma.

| danutzu96 a răspuns:

Intimitate (cum ii zic unii) nu exista nici la ora actuala (este doar un vis) in nicio modalitate de comunicare electronica (mai ales internetul). Toate sunt ascultate... interceptate si vandute in scop comercial sau... alte scopuri.De aceea ne mai trezim cu cate o firma ca ne suna din senin sa ne chestioneze pentru nu stiu ce sondaj.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atita amaraciune slavite Polonius
-----------------------------------
„Răul esenţial care ameninţă vitalitatea poporului nostru este demagogia." — Mihai Eminescu

| Hasciar_Vlad_1990 a răspuns:

Bai ei nu vor sa controleze pe nimeni cei care creaza astea vor bani nu control asupra oamenilor. Bai da dupa logica asta ar trebui sa adaugi si telefoanele calculatoarele si altele laughing sunt si ele inventi nimeni nu te obliga sa le folosesti.

| MrHipHoper a răspuns:

Stii cum e aia "Tu chiar nu vezi ca din toate drepturile ti-au lasat doar dreptul la moarte?" Illuminati e de vina frate...e pe fata asta laughing) 9/11 confirmed :Oooo

| Ghiti_Vlad_1995 a răspuns:

Nu,intr-adevar ai mare dreptate ei nu au niciun beneficiu