| xxxSecretDiscretxxx a întrebat:

Astăzi eram într-o gradina publica si politia a vazut un prieten mancand seminte, si i.a cerut datele si mie la fel, dar pe mine nu m.a vazut mâncat seminte si lui i.a pus sa semneze pe alta foaie cu stampila mie pe una a4 care erau mai multi copii cu semnatura.A zis ca nu e sanctionare si a ras la amandoi, a zis ca e un control de rutina, si acum nustiu.
Funda plus.vot cine ma lamureste

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici nu avea de ce sa va sanctioneze pentru mancatul de seminte, eventual va putea sanctiona daca faceati murdarie, prin aruncarea pe jos a cojilor.
S-ar putea ca prietenul tau sa fie sanctionat dar nu trebuia sa semneze nimic, pana nu-i spunea despre ce-i vorba. De asemenea nici tu nu trebuia sa semnezi.
In orice caz, daca prietenul primeste procesul verbal de contraventie, poate face plangere contraventionala la judecatorie.

| ubox7007 a răspuns:

Pai daca politistul a zis ca e control de rutina, va fi control de rutina. Serios acum, eu nu am vazut politist sa minta, aia ti-o zic drept in fata, de obicei.

| xxxSecretDiscretxxx explică:

Pai aruncam pe jos

Răspuns utilizator avertizat