| AnimeAnnDRa a întrebat:

Am o problema sad
MINECRAFT

Deci vreau sa imi deschid serverul meu bukkit impreuna cu cineva, ne trebuie inca un mod,sau nici macar nu stiu daca e mod,Stiti voi faza aceea cu Owner,Sub-Owner, Vip etc
Imi puteti spune cum se numeste? si de unde sa il iau un link ar ajuta!
Multumesc
Funda!

Răspuns Câştigător
| dacialogan11 a răspuns:

Salut! Hai ca incerc sa te ajut eu.
Acesta este un Plugin si se numeste "Group Manager" din Pluginurile de la Essentials.

Dupa ce l-ai downloadat, intri in folderul cu serverul tau, intrii in "Plugins" si ce ai downloadat il pui acolo.
Pornesti serverul, astepti sa se instaleze pluginu. Dupa ce s-a terminat de instalat, iti va aparea "Done" in consola.
Scrii STOP in consola pentru a o prii serverul.
Intrii pe google si downloadezi Notepad++
O sa ai mare nevoie de el.
Acum sa fii atenta:
Dupa ce ai downloadat Notepad++, Intrii in Folderul cu serverul tau->Plugins->(Folderul)GroupManager - De aici ai un mic tutorial, uite un link:
http://www.youtube.com/watch?v=Rurjwv91_dU
Scuze pentru ca este in Engleza, dar in Romana nu prea se mai fac tutoriale despre Minecraft.
Sper ca ti-am fost de folos:)
Uite si un link de unde poti Downloada:
->Notepad++ :
http://notepad-plus-plus.org/download/v6.3.3.html(Dai la DOWNLOAD)
->GroupManager:
http://dev.bukkit.org/server-mods/essentials/ (Dai la "Download", in partea dreapta acolo langa "Tiket"

Sa ai o zi buna :)
Funda?

4 răspunsuri:
| minealex224 a răspuns:

Te pot ajuta dar te rog contacteaza-ma la alexbossu224

| VIPGl3Rio a răspuns:

Salut As Vrea Eu s-a deschid o cumunitate cu tine daca inca nu ai pe cinevalaughingSau daca ai nevoie de cineva sa va ajute la plata hostuluilaughingAstept Rasp Tau! by MikeyBlue

| EmY200 a răspuns:

Sal imi poti da id tau ca si eu vreau sa fac sv cu cineva dar nu am cu cine si vreau sa ma ajuti te rog