| MarySille a întrebat:

Hey TPUsadsad imi vine intr-una sa plang si sunt tristasad de ce oare sunt asa. ce sa fac?cryingcryingcrying

19 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Esti trista pentru ca te-ai trezit ca a trecut vacanta si tu nu ti-ai facut temele inca? Sau pentru ca cei de pe TPU nu vor sa ti le faca?

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Mi s-a intamplat si mie sa am astfel de stari. ITi dau aici un mic "tratament"
Trage o portie buna de plans, pana simti ca te linisteti. Cand iti trece, asculta melodia
Pink-so what, te va pune categoric pe picioare [mai ales daca esti suparata din cauza unei despartiri sau ceva de genu]
Succes!
A da, ce legatura are intrebarea asta cu categoria "Legislatie, politic & social"?

| odorash a răspuns:

Daca timpul de afara e posomorit fuge si dispozitia sad
uite pe yputube.com la garcea ( precis te inveselesti big grin

| Nolkyz a răspuns:

Fa ceva ce iti place! iesi cu prietenii, urmareste un film, canta, danseaza, sari coarda, mergi cu bicicleta. ps: sportul e foarte bun in asemenea conditii tongue

| xt9000 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema.e ceva din nastere.

Răspuns utilizator avertizat
| xCat a răspuns:

Cred ca stii tu cauza.Mai tarziu o sa-ti dai seama ca n-avea rost sa plangi.Da-ti seama ca n-ai motive reale pentru care sa fii asa!

| Beatriiice a răspuns:

Şi eu am momente când sunt deprimată fără un motiv anume...sau chiar şi cu motiv. Dacă e ceva serios, consultă un psiholog... Sau poate ai nevoie de prieteni, sau puţină muzică, o comedie, ceva ce te poate bine-dispune! :*

| oanalovesit a răspuns:

Gandeste-te si tu la lucruri frumoase, sau lucruri care iti plac. Te poti gani sau face orice care sa nu te faca trista happy

| aumih16 a răspuns:

Nu e rau daca plangi foarte bine descarca-te! oricine ar face asta in locul tau sa stii!

| KenJi a răspuns:

Esti intr-o criza de depresie exact ca mine si eu sunt la fel fara motiv.Simt ca toti prietenii ma lasa, ceea ce si e adevarat si nu stiu cum sa imi revin.Tot sper sa imi treaca si ma mai inveselesc cumva. Daca vrei sa vorbim imi dai un PM cu id tau sau ceva.

| TrollHeart a răspuns:

Pai... descarcate! plangi mult! crying si apoi uitate in oglinda straight face si zambeste! big grin si apoi nu vei mai plange! big grin funda? aa si la intrebare. Tu ai avut o depresie! funda? big grin happy

| YoppKidde a răspuns:

Iea picatura, ce lipeste nimic nimic nu dezlipeste

| Silence_1239 a răspuns:

Uneori am acelasi sentiment! Cred ca cel mai posibil e ca nu ai prieten,priteni,neintelegeri cu familia! Eu singura am aceasta stare pentru ca nu am prieten iar pe cel care il plac nu stiu ce simte, mereu vreau sa ma uit la un film romantic decit la o comedie! Te as sfatui sa petreci mai mult timp cu cei sragi pentru a uita de probleme si pentru ati reveni, daca nu tia gasit dragostea nu fi trista Cum s-ar spune:Tot ce e al tau e pus deoparte! NU fi tristaa fii pozitivahappy
sper ca te-am ajutathappyhappyhappy

succese si fii optimistaaaaaaaaaaahappyhappy

| Metin2zM a răspuns:

Te simţi singur, n-ai cu cine vorbi, prietenii parca te-au uitat, plictisit, n-ai mai ieşit ziua asta deloc afară si parca iţi este dor de oameni cu care sa schimbi si tu o vorbă. Asa ma simt si eu. Singur!

| Metin2zM a răspuns:

Uita-te la videoclipul asta si o sati treaca http://i2.ytimg.com/vi/55oe5La4gKw/default.jpg

| Lory_9518 a răspuns:

Nu te supara ca iti spun. Cred ca esti EMO. Exact asa mi se intampla si mie. Plang fara motiv. Si imi e rusine sa ma vada cineva ca plang. Oricum EMO inseamna de fapt emotional, nu neaparat sa te tai pe vene. Deci nu te gandi. Oricum eu ma simt bine cand plang.

| Inna_Cosmy_1995 a răspuns:

Şi eu sunt tristă îmi vine sa plâng şi nu pot aş vrea sa vorbesc cu cineva dar nu am cu cine mie frică ca mă vor dezamăgi din nou nuştiu dacă ai pățit să fii acuzată întrun mod greşit prin care nimeni nu poate înțelege cât suferi. Nuştiu ce sa fac să îmi ascund tristețea fațaă de cei care ma judecă greşit. Dar fii optimistă şi arată ca poți să suporți aceste probleme mărunte chiar daca nu sunt

| kory_7880 a răspuns:

E si vb cu o persoana care sate veseleaska...si ai sa vezi ca o sa fii vesela si nu o sa iti mai vina sa plingi...