| Lupică27 a întrebat:

Https://www.youtube.com/watch?v=oNptb6MfqZc
Nu mai e mult pana nu intra si asta in normalitate si acceptata de populatia cel mult mediocra care pana acum au acceptat orice din vest.

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ba, mai e mult.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Ei, normalitate. Nu ca asta ar fi problema. Avem atitia adulti care nu se imbraca, dar se comporta ca niste animale. Mai ales nenorocitii din pozitii de decizie.

| Lupică27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Asta e un alt topic de discutat.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lupică27):

Da, ideea e ca acum cu toate timpeniile astea woke, lumea nu mai vede elefantul din camera din cauza a cateva furnici. Nu ma intereseaza ca 10% dintre copii se imbraca si comporta ca niste animalute, ci ca 50% sunt analfabeti functional. Ma intereseaza ca sun la mizerabilii de la ANAF si nu raspund la telefon, trebuie sa apelez la pile in mm ca sa imi dea cineva o informatie nenorocita, atita tot, nimic ilegal/favoritisme! Ma intereseaza ca la ASF sunt niste mizerabili cu salarii de zeci de mii de euro ce ar trebui sa fie in pirnaie! Ma intereseaza ca primarul si consiliul sunt o adunatura de corupti nenorociti, nu ca is buni crestini, musulmani, sau homosexuali! Ma intereseaza ca am niste partide rusofone creditate cu procente insemnate la alegeri, in timp ce partidele care chiar au avut oameni ce au facut treaba si/sau au incercat macar se zbat in anonimitate, pentru ca adultii daca ii intrebi stiu ce sfinti sunt in calendar, dar nu stiu cine naiba ii reprezinta sau DE CE vor vota cu cine vor vota. Si muuulte altele. Ce zici tu? Fumigene!

| Lupică27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Bine bossule, ai dreptate, am deschis topicuri pe temele astea pe conturile vechi, abia daca erau 1-2 comentarii, poate nici alea, pe lume nu o intereseaza atata timp cat au adidasi de 700 de lei.

| suntserios a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu cred ca ii pasa lui de analfabeti functional... nu de alta dar acu cateva zile

"în 10 Mai | Lupică27 a răspuns:
A fost in faza de testare iar lumea l-a luat de bun, s-au vazut rezultatele.
Am cunostinte care au murit de la vaccin si o persoana care a paralizat. Tu ce crezi, e ''safe''?"

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Mai iesi afara din casa sa vezi realitatea, nu ce e la tv.
Tu esti prea prost ca sa iti dau atentie.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Deci e simplu.
Eu te suspectam de mult ca esti cam tantalau.
Acum confirmi.
Varianta ta e simpla.
Aduci niste explicatii medicale pentru a iti confirma afirmatiile sau dai ignore/ nu raspunsi / scrii chestii irelevante si atunci tragem concluzia ca esti putin imbecil.

| Lupică27 explică (pentru suntserios):

Nu stau sa dau explicatii unora ca tine care traiesc in mediul virtual, eu nu am stat in casa nici cand a fost aia cu sa nu iasa nimeni decat cu aprobare.
Cei care au murit oricum mureau, sistemul lor imunitar fiind slabit.
Am fost in iarna din proprie initiativa sa ma testez de covid la medic si mi s-a spus ca oricum si daca era covid era ca orice gripa.
Nici nu stiu de ce bag in seama nulitati ca tine.

| suntserios a răspuns (pentru Lupică27):

Logic ca nu dai explicatii... ca nu le ai. Crezi ca e prima data cand ma lovesc de papanasi din astia ca tine care dau din gura fara argumente?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lupică27):

Stii ca primul virus etichetat Covid are niste zeci de ani, nu? Stii ca daca eu cunosc 5 oameni care au murit si erau vaccinati de indiferent ce, asta nu inseamna ca au murit din cauza aia? Mai stii si ca in cazul oricarui vaccin, conteaza statisticile globale, nu locale. Sa zicem ca undeva intr-un oras se administreaza gresit un vaccin si mor 100 din 120 de vaccinati. La nivel global, insa, mortalitatea ca side-effect atribuit vaccinarii in conditii ideale e sub 0.001%. Deci? Daca eu ies pe strada si nu vad nici o masina, asta face brusc orasul meu pustiu si cu circulatie redusa? Evident ca nu. Deci... nu te mai ambala pe baza a ceea ce vezi TU pe-afara/in jur.

| Lupică27 explică (pentru GabiDumitrescu):

Virusul covid e veci de cand lumea si pana in pandemie s-au imbolnavity miliarde, dar na, nu erau mediatizate mortile, abia in pandemie oricine murea de orice era mediatizat ca a murit de covid.
Nu te face ca nu sti, am avut cunostinte ale prietenilor care nu erau primiti in spitale sa fie operati de cancer pentru ca sanchi erau plini de covizi desi erau goale si asta nu ai cu sa spui ca nu e asa oricum nu stau sa ma cert cu voi.
Asta este ultimul meu comentariu pe care il scriu la problema asta, dar iti spun, mare grija pe cine judeci!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Lupică27):

Cu spitalele a fost o timpenie care a tinut de managementul imbecililor astora. A fost pandemie, a fost un covid mai nasol ca alea de dinainte. Vrei sa negi asta? Zi-le italienilor. Sau vezi cum a fost in Suceava la noi cand a fost nasol. Nu e vorba sa ne certam, ci e vorba de ARGUMENTE.