| Florin_Banyasz_1990 a întrebat:

In cazul in care ati beneficia de ajutor social sau beneficiati de el cum ati dorii ca el sa fie achitat in natura(produse alimentare, produse pentru igiena corporala etc) sau banii.

3 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Clar ca banii.Depinde cat iti da.
Daca iti da acolo la caterinca un 300-400 de lei n-are rost

| Florin_Banyasz_1990 explică (pentru unknownn):

(1) Nivelul lunar al venitului minim garantat este de:
a) 196 lei pentru familiile formate din 2 persoane
b) 272 lei pentru familiile formate din 3 persoane
c) 339 lei pentru familiile formate din 4 persoane
d) 402 lei pentru familiile formate din 5 persoane
e) cate 27 lei pentru fiecare alta persoana peste numarul de 5 persoane, care face parte din familie, in conditiile prevazute de Legea nr. 416/2001, cu modificarile si completarile ulterioare.
(2) In situatia persoanelor singure nivelul lunar al venitului minim garantat este de 108 lei.
(3) Nivelul venitului minim garantat se indexeaza anual prin hotarare a Guvernului, in raport cu evolutia preturilor de consum

| Florin_Banyasz_1990 explică:

(1) Nivelul lunar al venitului minim garantat este de:
a) 196 lei pentru familiile formate din 2 persoane
b) 272 lei pentru familiile formate din 3 persoane
c) 339 lei pentru familiile formate din 4 persoane
d) 402 lei pentru familiile formate din 5 persoane
e) cate 27 lei pentru fiecare alta persoana peste numarul de 5 persoane, care face parte din familie, in conditiile prevazute de Legea nr. 416/2001, cu modificarile si completarile ulterioare.
(2) In situatia persoanelor singure nivelul lunar al venitului minim garantat este de 108 lei.
(3) Nivelul venitului minim garantat se indexeaza anual prin hotarare a Guvernului, in raport cu evolutia preturilor de consum
venituriile sunt acestea sunt interesat in particular de ce sa alegem banii in locul produselor.