| anonim_4396 a întrebat:

In ce circumstante ajungi la izolare in puscarie?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ca pedeapsa pentru incalcare grava sau incalcari repetate ale regulamentului de executare a pedepselor. Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Ma refeream nu cand esti in inchisoare ci cand primesti sentinta, sti ceva de asta?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Florine, nu sunt mama Omida, sa stiu ce gandesti tu.
Daca hotararea cu executarea inchisorii este definitiva si irevocabila trebuie sa te prezinti la politie, pentru a fi introdus in penitenciar. Daca nu te prezinti inseamna ca te sustragi de la executarea pedepsei si aceasta este o alta infractiune. Numai bine!