| Astropuf a întrebat:

Iohanis sau Ponta?

Răspuns Câştigător
| RareşTPUro a răspuns:

Klaus Iohannis (VOTAT)
Victor Ponta ( ______ )

De ce? Pai Victor Ponta e un mincinos Cat timp era cu Basescu a promis acum cativa ani 200.000 de locuri de munca, scaderea TVA-ului, cresterea salariilor si scoaterea crizei in Romania... Si unde sunt toate aceste "promisiuni" spune de dansul? Nu a scazut, nu a marit, si nu a dat nici un loc de munca, sunt atatia someri fara loc de munca, TVA-ul este ridicat, salariile nu-s marite... In schimb K.Iohannis cat a fost el primarul orasului Sibiu, a facut un oras superb din el, si plus de asta este mult mai vazut si apreciat de strainii care viziteaza orasul, a organizat si a facut multe proiecte cu nemtii, si cu alte tari pentru Sibiu, iar sibienii sunt foarte multumiti de orasul in care locuiesc. Eu nu sunt din Sibiu, sunt din Brasov, dar am vizitat Sibiul ca acolo stau neamurile mele, si chiar se vede "Lucrul bine facut" de Iohannis.

Deci eu votez Klaus Iohannis in continuare!

24 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Iohannis.

| dragosh a răspuns:

Iohannis

| RAY a răspuns:

Ambi sunt sfinti ce sa spun, nu aleg pe nimeni

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tot un drac

| OnuOnulică a răspuns:

Iohannis! happy

| Mihai1810 a răspuns:

Alege romanul

| Gabrielg29 a răspuns (pentru Mihai1810):

Naivule

| Mihai1810 a răspuns (pentru Gabrielg29):

Am dat un raspuns la caterinca.

| Theo94 a răspuns:

Iohannis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iohannis!

| AdrianaBacescu a răspuns:

Iohannis.Era bine in primul tur il votam cu drag pe Mirel Amaritei si iar in doilea tur il votam pe Iohannis era mai bine asa.

| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Ok, poate o sa fie putin deranjant la adresa unora, insa as alege Ponta. Iohannis, fiind el insusi un etnic, e normal sa fie de partea etnicilor din Romania, si eu personal nu vreau ca tara sa fie condusa de dorintele etnicilor. Probabil se stiu. E doar spirit patriotic la adresa tarii. Nimic mai mult. Desi stiu ca poate si Ponta o sa le ofere anumite beneficii, dar macar nu este etnic. As merge pe intuitie. Poate nu ar fi foarte bine. In fine... Vom vedea. Eu oricum nu pot vota in turul 2. A fost doar parerea mea.

| NoName0x0 a răspuns:

Iohanis!

| Djnicnr a răspuns:

Iohannis!

| dgffdf a răspuns:

Tariceanu sau Boc

| MariaMihaela1991 a răspuns:

Ponta

| alex0995 a răspuns:

Republica Moldova alege Iohanis pentru un viitor prosper al Romaniei.Din cate am inteles Ponta e un posibil comunist asa ca nu trebuie de repetat greselile alegeti democratie pana ce cea mai eficienta si corecta dupa parerea mea forma de guvernamint.

| MicutaMica a răspuns:

Iohannis

| IuLia3 a răspuns:

Clar Iohannis!

| catalin136 a răspuns:

Iohannis

| andreifiroiu a răspuns:

Ponta

| Whoviank a răspuns:

Ceaușescu

Întrebări similare