| nicusor55 a întrebat:

Iti trebuie licenta de arme sau o varsta anume ca sa cumperi arme airsoft cu bile? Si daca e necesara o varsta fara licenta de arme, ce varsta e necesara?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu ai nevoie de nimic altceva decat sa ai varsta de cel putin 18 ani.

| nicusor55 explică:

Pai nu sunt bile de metal si pistolul este pe arc?

| Andrei7520152 a răspuns (pentru nicusor55):

Bilele sunt de plastic, de 8mm. Armele folosesc aerul comprimat pentru a lansa bilele. Ele nu sunt arme in adevaratul sens al cuvantului (o petricica aruncata ca lumea doare mult mai rau decat o bila de 8mm)

dar este ilegal sa le porti pe strada, la vedere. si pot fi folosite doar in incinte speciale gen evenimente airsoft sau la tine in curte